Naga MarketsStrategia PSV: DAX nadal walczy o zejście. Decydujące sesje przed nami

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX dociera ponownie do lokalnych oporów
  • Poniedziałkowa sesja oscyluje na poziomach 11.166 pkt
  • Sekwencja wzrostowa nadal jest utrzymywana

DAX bez sygnału, podejście pod górne ograniczenie

Niemiecki rynek podczas ostatnich sesji zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych w  handlu intraday. Nie chodzi tu rzecz jasna o wyłapanie 10 czy 30 punktów, tylko o fakt wykonywania newralgicznych ruchów i szybkich ich negacji. Błyskawiczne podejście pod szczyt – szybki pullback sugerujący możliwość mocniejszego cofnięcia – następnie powrót pod bazę, szybkie urwanie i wyciągnięcie.

Zobacz także: Akceptacja strat to pierwszy realny krok do odniesienia trwałego sukcesu!

wykres DAX H1 25.05.2020
DAX H1 25.05.2020

Patrząc nieco na tło indeksu widać, że rynek wykonuje podobną historię jak na przełomie kwietnia – maja, gdzie rynek konsolidował się po czym po dłuższym wstrzymaniu od ruchu wygenerował podejście. Tym razem jest podobnie. Rynek na początku maja po spadku popadł w ruch nijaki – testując ponownie wsparcie i generując ruch wzrostowy pod górne ograniczenia. Dla mnie to żaden sygnał, ani nie ma potwierdzenia dalszego zejścia, na które nadal czekam, ani brak tu z koeli negacji – czyli potwierdzonych sygnałów na siłę indeksu.

Poniedziałkowa sesja zatem – jak i kolejne skupiać się powinna stricte na handlu intraday i pojedynczych sygnałach, ponieważ “z ogólnego obrazka” nic na razie nie wynika. Łapać szczytów nie polecam a jakiegoś konkretnego sygnału odwrotu rynku na razie nie ma. Poniżej punkty kierunkowe dnia, na które trzeba zwrócić uwagę.

wykres DAX H1 25.05.2020 - PK
DAX H1 25.05.2020 – PK

Dzisiejsze poziomy PK: 25.05
R3 = 11.315
R2 = 11.255
R1 = 11.194
P.P = 11.125
S1 = 11.060
S2 = 10.997
S3 = 10.932

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here