Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX są w stanie przekroczyć jedynie R1 podczas czwartkowej sesji
  • Dziś z kolei rynek cofa i generuje sygnały spadkowe do dziennego S2
  • Wypada ono na zakresie 13.820 pkt – czy rynek podoła zejściu?

DAX z celem blisko 100 punktów spadku w piątek

Rynek nadal pozostaje nijaki. Trochę to zaczyna już męczyć inwestorów intraday i to również jest jeden z głównych powodów, dla których osobiście nie podchodzę jeszcze do rynków po podjęciu decyzji o przerwie. Sytuacja braku odpowiednich ruchów sprawia, że zaczynami się fiksować zamiast grać co widzimy, a dodając do tego względnie słabe zasięgi, jakie rynek wykonuje – i mamy idealną mieszankę tego, czego zawsze próbujemy uniknąć.

wykres DAX H1 15.01.2021
DAX H1 15.01.2021

Dlatego też dla mnie rynek jest jeszcze nietrejdowalny, a jeśli już – to liczyć się trzeba z ryzykiem braku zmienności lub nagłego zerwania ze smyczy w najmniej oczekiwanym momencie. W każdym razie podczas dzisiejszej sesji uważam, że zakresem wspierającym spadek jest PK na poziomie 13.945 pkt. Tam rynek według mnie zbudował fajną podstawę do tego, aby w bliskich okolicach zakresu szukać spadku do 13.820 pkt jako cel dla piątkowej sesji.

Wczoraj rynkowi zabrakło ok 40 pkt do wypełnienia całościowej struktury – zobaczymy jak będzie to wyglądało na dzisiejszej sesji handlowej. Szansa na osłabienie się indeksu według mnie wynosi dziś koło 67 – 68 procent.

Dzisiejsze poziomy PK*: 15.01
R3 = 14.143
R2 = 14.047
R1 = 14.008
PK = 13.945
S1 = 13.882
S2 = 13.820
S3 = 13.752

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here