Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wczorajsza sesja stała pod znakiem zatrzymania się miedzy PK a R1
  • Rynek wybija średnią kroczącą z poziomu H1/M30
  • Obecnie przemawia to na korzyść pozycji długich

Rynek między PK a R1 – optymalny układ po wzrosty?

Piątkowa sesja właśnie się rozpoczyna a przed nami DAX, który zatrzymuje się między PK a R1. Wczorajsze PK pozostają aktualne na dzisiejszą sesję, ze względu na brak zmian w układzie, które trzeba byłoby przyrównać do sytuacji. Niemiecki rynek ma dziś zatem proste zadanie – utrzymanie PK.

WYKRES DAX M30 12.02.2021
DAX M30 12.02.2021

Jeśli zostanie utrzymane, pozycjonowanie pod zakres R1/R2 będzie zasadne i nie widzę przeszkód, aby uznać, że rynek nie może takiego układu zrealizować. Generalnie samo utrzymanie PK wczoraj i zbieranie się do podwójnego ataku R1 już mówi wiele o tendencji. Jednak jak zawsze 09:00 będzie kluczowa w dalszym ruchu.

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.02
R3 = 14.162
R2 = 14.098
R1 = 14.028
PK = 13.966
S1 = 13.906
S2 = 13.841
S3 = 13.767

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here