Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal pokazują, że spadki są szybko kontrowane
  • Rynek musiałby przekroczyć 12.780 pkt dla potwierdzenia ew. zejścia
  • Poniedziałkowa sesja może dać kolejne wskazówki handlu

DAX schodzi do 12.780 i broni zakresu

Niemiecki rynek podczas piątkowej sesji handlowej schodzi do zakresu opisywanego jeszcze niedawno jako newralgiczny dla rynku niemieckiego indeksu. W obecnym układzie, jeśli przyjrzeć się strukturze H1/H4 oznaczać mogłoby przełamanie tej strefy – negację sekwencji wzrostowej, a to świadczyć mogło o większej możliwości spadku. Cele dla takiego podejścia mogłoby sięgać zakresu 12.365 czy 12.120 punktów nawet. Jednak – patrząc po dzisiejszym wykresie – ten ewidentnie broni dolnych ograniczeń.

wykres DAX H1 17.08.2020
DAX H1 17.08.2020

Dla podejścia typu swing dzisiejsza sesja zatem może być wyjaśnieniem, czy rynek będzie mógł znów podążać na południe, czy też ponowny powrót pod górne ograniczenia będzie przez ten tydzień grany. Obecnie zakres średniej został wyłamany, a co za tym też idzie – szansa na ew. zejścia nie jest jeszcze całkowicie przekreślona.

Tymczasem powyżej dzisiejsze najważniejsze punkty dnia – czyli punkty kierunkowe. Z uwagi na to, że wiele osób myli to podejście z pivotami, niedługo powtórzę spotkanie webinarowe na ten temat – a po nim, postaram się usystematyzować wiedzę w postaci artykułu tutaj, na comparic.

Wracając do sesji – jak widać dzisiejszy PK powyżej a nie jak zwykle – poniżej wykresu. Wynika to z piątkowej sesji / piątkowego nastawienia rynku, które może (choć nie mus) być dziś kontynuowane. Warto przyglądać się w szczególności PK i R1, czy w tych okolicach nie zostanie wygenerowany kolejny sygnał short.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 17.08
R3 = 13.130
R2 = 13.055
R1 = 12.984
PK = 12.910
S1 = 12.832
S2 = 12.753
S3 = 12.657

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here