Naga Markets

Strategia PSV: Rynek po środowej korekcie - co dalej? Cel do końca tyg.Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek wykonał korektę niemal do zakresu #2
  • Obecnie wrócił ponad rejon R1 i wydaje się, że może nadal generować wzrosty
  • Z uwagi na Investcuffs – analiza dzisiejsza jest ostatnią przed poniedziałkiem
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rynek z celem do końca tygodnia na 15.570 pkt.

Wczorajszy rynek miał zdecydowanie wykonać korektę w pierwszym ruchu tak, aby dać lepszą perspektywę do dalszego szukania pozycji długich po zmianie niedawnej struktury z negatywnej na pozytywną. Obecnie widzimy już, że rynek cofnął niemal do drugiej z wyznaczonych stref i cofnął ponad rejon R1 dając sygnał wzrostowy. Z uwagi na to, że dziś już opuszczam Warszawę i udaję się na Investcuffs – ta analiza będzie analizą z celem do poniedziałku, zanim to pojawi się kolejna analiza PSV. Jednak skoro już zahaczam temat Investcuffs w Krakowie, chciałbym zaprosić czytelników w piątek o godzinie 17:30 na drugim piętrze na niewielkie spotkanie przed galą rozdania nagród – fajnie się poznać i przybić piątkę.Wracając do analizy. Wczorajszy sentyment uczestników rynku wyglądał całkiem ciekawie, w dodatku w dwóch przedziałach czasowych. W pierwszym oznaczonym rejonie widać, jak pozycjonowanie przyniosło rezultat w postaci zejścia indeksu podczas gdy ulica mocno już pozycjonowała się na rynku opcyjnym w pozycje krótkie, co dało zarobić. Pod koniec sesji jednak widać, że ekspozycja na ryzyko dla pozycji długich wzrosła, podczas gdy sam indeks znajdował się relatywni nisko – najniżej w ciągu dnia. Ostatki dnia, czyli wyciąganie zatem towarzyszyło relatywnie dużej skali, a po dzisiejszym wykresie widać, że ruch ten możę być kontynuowany.

Wykres Euwax Sentiment 23.03.2023
Wykres Euwax Sentiment 23.03.2023

Dlatego też rynek dziś może mieć taki plan jak poniżej. Generalnie do piątku uważam, że jest duża szansa na strzelenie zakresu R3, chociaż nie ma przekonania co do tego, czy rynek wyrobi się w tym ruchu z takim SL jak poniżej. W każdym razie każde przejście ponad R1 po cofnięciach może dawać szansę na ruch wzrostowy. W poniedziałek ocenimy dalszą perspektywę ruchu. Wszystkim walczącym – powodzenia. Z tymi co się widzę, do zobaczena.

Wykres DAX H1 23.03.2023
DAX H1 23.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Swing: Aktualizacja DAX swing long 17.03.2023r.

Sytuacja na wykresie D1 jest jasna – rynek przetestował ostatnią ze stref re-akumulacyjnych, wybronił ją a obecnie rynek wg. wszystkich znaków jakie generował w międzyczasie powinien już zmierzać do zakresu docelowego, jakim to jest rejon 16.100 – 16.400.

wykres DAX D1 17.03.2023
DAX D1 17.03.2023

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Dalsze wzrosty (23.03)
Cel / cele dla sesji: R3 do poniedziałku.
Potwierdzenie stojące za tezą: Pozytywna struktura.
Negacja: zejście poniżej S1
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 15.570
R2 = 15.440
R1 = 15.300
PK = 15.160
S1 = 15.015
S2 = 14.870
S3 = 14.720
Swing: –

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCzwartkowe kursy walut dolar, funt, frank i euro, 23 marca 2023 roku
Następny artykułIle kosztuje euro 23.03.2023? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w czwartek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.