Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek nadal oscyluje dokładnie w tej samej strefie handlu
  • Zdaje się, że PK również powinny pozostać nieruszone
  • Indeks ma kolejną szansę na wyjście górą w kolejnych dniach
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Oczekiwanie na dalszy ruch w górę

Poniedziałkowa sesja zaczyna się dokładnie w tej samej strefie, w której widzieliśmy DAXa podczas ostatnich dni. Innymi słowy nic się nie zmieniło i nadal szansa na wyjście górą jest spora, tak do zakresu R2 wg PK, który przypada na zakres 15.330 lub być może nieco wyższego rejonu – 15.380 pkt. Z uwagi jednak na to, że ostatnie podejście do rejonu 15.240/252 pkt odbyło się w szybki sposób, a z kolei zejście do PK trwa tak długo ewidentnie widać, że coś tu nie gra.Sugestia na dziś zatem, żeby ostrożnie podchodzić do rejonów PK, ponieważ może być tak, że rynek będzie chciał się wyładować i zrobić szybki zrzut i dopiero podejście górą. Znaczy sam w sumie już nie wiem, czy to ja bym chciał, żeby tak rynek zrobił, czy faktycznie na to wygląda, ale tak czy inaczej dziwnie zachowujący się rynek + poniedziałek = możliwość pojawienia się niespodzianki na rynku.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jeśli zatem rynek zapikowałby poniżej PK, to ponowne jego przekroczenie górą znów aktywowałoby schemat PK -> R2. Nie wydaje mi się, aby ew. zejście mogło być dziś duże, jeśli już to zakres średniej sma55 H1 zahaczymy lub co najwyżej zakres 15.112 pkt IMO o ile w ogóle.

wykres DAX H1 11.10.2021
DAX H1 11.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrostowy, z drobną uwagą nt. ostrożności po godz. 09:00 – 10:00, cel 15.265 – 15.302 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wobec struktury nic się nie zmieniło.
Dzisiejsze poziomy PK*: 11.10
R3 = 15.426
R2 = 15.331
R1 = 15.240
PK = 15.150
S1 = 15.056
S2 = 14.962
S3 = 14.868

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here