Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Poranne notowania pokazują dalsze oscylowanie wokół S1
  • W piątek rynek tylko chwilowo nadbił zakres PK
  • Generalnie niewiele zmieniło się od piątku
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Poniedziałkowa sesja na DAX

Według piątkowego przeglądu, targetem dla rynku miał być zakres „15.040 – 14.965 pkt.”, rynek w pierwszym ruchu zszedł do zakresu 14.961 punktów a więc wypełnił strukturę szybkim dość zrzutem po godzinie 09:00. Następnie zaczęła się stabilizacja na zakresie S2 i wyjście pod PK. Chwilowo nadbity poziom nie utrzymał jednak rynku i praktycznie z kolejną godziną znów znajdowaliśmy się w zakresie S1.To był wystarczający powodów, dla którego warto było uważać, jeśli chodzi o podejście pro-long w piątek. Co prawda piątkowa sesja handlowa była na zasadzie „dla każdego coś dobrego” bo wchodziły i longi i shorty praktycznie cały czas, niemniej jednak przekonanie co do kierunku jakoś odpychało od myśli, że przedostać mogą się wyżej, jeśli realizują taki układ.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dziś z kolei, w poniedziałek rynek znów ląduje na zakresie S1 i znów odgrzewamy kotleta. Ciężko na ten moment oszacować chęci rynku i dziś naprawdę mam z tym problem. Z jednej strony rynek broni się przed dalszym spadkiem, z drugiej zaś nie widać też jakiejś presji wzrostowej i/lub chęci utrzymywania się w rejonach dających przeświadczenie o możliwości dalszego ruchu wzrostowego. Dlatego może nie najciekawszą, ale najbezpieczniejszą opcją byłoby ponowić schemat handlu piątkowego: longi wchodzić mogą dopiero po przekroczeniu PK, kiedy rynek udowodni chęć przedostania się na wyższe rejony. Jeśli ma odzyskiwać po ostatnich startach, to złapanie ruchu nieco wyżej nie powinno robić żadnej różnicy a przynamniej w tej sposób pokaże on (rynek), że faktycznie sentyment jest pozytywny i jest pod co brać te ruch. Wszystko poniżej PK, tym bardziej poniżej S1 ma cel na rejonie 15.013 pkt – 14.990 pkt.

wykres DAX H1 04.10.2021
DAX H1 04.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Spadkowy, nadal.
Target dla sesji: 15.013 pkt – 14.990 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Struktura nie udowadnia chęci podtrzymania linii obrony rynku, przynajmniej na ten moment – dalsza sekwencja spadkowa.
Dzisiejsze poziomy PK*: 04.10
R3 = 15.482
R2 = 15.390
R1 = 15.295
PK = 15.201
S1 = 15.105
S2 = 15.013
S3 = 14.916

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here