Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX w dalszym ciągu znajduje się w tej samej strefie
  • Rynek zareagował spadek przed danymi z EBC
  • Następne jednak ruchy to już typowe wyciąganie przesadnej reakcji

Rynek przed danymi spada, następnie wyciąganie pod PK

Dane, pod które wczoraj rynek grał to przede wszystkim dane Europejskiego Banku Centralnego. Przed ich wejściem na rynek DAX był ewidentnie zrzucany na zasadzie – zejdźmy do dolnych ograniczeń i sprawdźmy, czy zrobienie sobie ceny przed danymi będzie miało sens. Zaraz jednak po wejściu danych i konferencji EBC rynek powrócił do zakresu PK.

Jeśli mamy tego typu reakcje to odpowiedź na dalszy ruch niestety jest nadal taka sam. Mówię niestety ponieważ mnie osobiście też już męczy handel w tym samym zakresie i dokładnie w ten sam sposób. Można popaść w tym wszystkim w rutynę, a ta nie zawsze jest dobra. Jednak po “odświeżeniu spojrzenia” na rynek z perspektywy H1 widać, że to nie jest żadne fiksowanie a zwyczajny brak zmiany kontekstu.

Dlatego to, co pisałem wczoraj nadal jest aktualne. Cel pod R1/R2 nadal w cenie, wejścia powyżej PK lub w samych okolicach S1. Na razie więcej od rynku oczekiwać się zwyczajnie nie da.

wykres DAX H1 11.06.2021
DAX H1 11.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 11.06
R3 = 15.820
R2 = 15.745
R1 = 15.673
PK = 15.602
S1 = 15.533
S2 = 15.460
S3 = 15.390

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here