Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty w końcu wypełniają scenariusz z dojściem do celu
  • Obecnie PK oraz układ musi trochę ulec zmianie
  • Podejście równoważyło się z zakresem R3 i zasięgami PK
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wtorkowa sesja na DAX – co dalej?

Dziś w nocnych godzinach handlu docieramy w końcu do zakresu 15.659 pkt, co oznacza wypełnienie całkowite oczekiwanego od paru ładnych dni ruchu. Tym samym sprawa zostaje zamknięta a teraz przegląd rynku dotyczy innych stref – w tym nowych zakresów PK. Nie oznacza to, że ruch natychmiast musi być odwrotny – tzw. że rynek musi automatycznie obrać przeciwny kierunek. Jednak warto będzie przyglądać się temu, co może zostać utworzone, a oczami wyobraźni już widać co rynek może zamierzać.Generalnie schemat wybicia szczytów, powrót poniżej nich i utworzenie niższego podbicia jest oznaką typowego odwrotu – najczęściej w ramach korekty, jednak nie warto jej bagatelizować. W związku z tym warto będzie przyglądać się temu, czy rynek nie zejdzie poniżej 15.580 pkt i nie będzie próbował stworzyć tego typu schematu. Jeśli tak by było, zakresem docelowym mogłaby być strefa S1, na poziomie 15.420 pkt.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wszystko jednak powyżej zakresu 15.580 jest w longu i zbyt wczesnej nakręcanie się na coś, co nie zostało jeszcze utworzone może pourywać rączki. Na ten moment czekamy i schemat jest prosty i zresztą już opisany: wszystko powyżej 15.580 long z celem 15.730 – 15.773. Zaś powrót poniżej 15.580 i utworzenie potwierdzenia braku dalszej presji popytowej = zejście do 15.420 pkt.

wykres DAX H1 26.10.2021
DAX H1 26.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Korekcyjny do zakresu 15.600 – 15.580. Kolejno potwierdzenie jednego z dwóch schematów (70% prawdo. longów).
Cel dla sesji: W przypadku utrzymania longów w grze – 15.730 – 15.773.
Potwierdzenie stojące za tezą: Sekwencja nadal wzrostowa, układ nadal pro-long.
Dzisiejsze poziomy PK*: 26.10
R3 = 15.831
R2 = 15.726
R1 = 15.621
PK = 15.526
S1 = 15.424
S2 = 15.321
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here