Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Nadal brak typowego ruchu tendencyjnego na rynku niemieckim
  • Co prawda zeszliśmy nieco niżej, jednak nie ma jeszcze powodów do zmiany ruchu
  • Dzisiejsze PK może dawać dalsze sygnały handlowe

Ruch spadkowy – potwierdzenie poniżej 15.460 pkt

Rynek niemiecki zawojował wczoraj tak, że trzykrotnie znaleźliśmy się na dołkach i dwukrotnie wybroniliśmy zejścia. Obecnie jak łatwo się domyślić – schodzimy znów na dolne ograniczenie, gdzie przypada PK dla dzisiejszej sesji handlowej. Dokładniej rzecz ujmując zakres 15.460 stanowi dla mnie zakres, który potwierdzi negatywną strukturę w momencie jego wyłamania – lub oddali, jeśli rynek wybroni się w jego zakresie.

Generalnie to dobrze, że schodzimy do takiego zakresu. To daje nadzieje, że wyrwiemy się z impasu ruchu bocznego na rzecz nieco bardziej intensywnego ruchu jednostronnego. W przypadku nastawienia pro-wzrostowego zejście do PK, lub jego nadbicie i powrót powyżej – może dać całkiem fajne momentum wzrostowe a co więcej wpisywać się w kanon podejścia bazy, która stanowi jeden z klasycznych rozwiązań do handlu długich. Cel dla rynku wzrostowego to 15.616 pkt, dla spadkowego (potwierdzenie wybicia PK) 15.350/310 pkt.

wykres DAX H1 28.07.2021
DAX H1 28.07.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 28.07
R3 = 15.760
R2 = 15.660
R1 = 15.560
PK = 15.460
S1 = 15.370
S2 = 15.280
S3 = 15.180

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułBlok po 22 – 27 lipca 2021: EUR/USD, XAG/USD
Następny artykułKurs franka zdobywa 4,25 PLN. CHF/PLN wypełnia plan wzrostowy
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here