Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki rynek z potencjałem cofnięcia do zakresu R21
  • PK nadal nie ulegają zmianie – poziomy te są respektowane przez rynek
  • Poniedziałkowa sesja pod znakiem potencjalnej korekty

Kontrakty na DAX testują R3 i cofają

Niemiecki rynek podczas ostatnich sesji wyciągał ruch, czego skutkiem ostatecznym jak dotąd jest przetestowanie zakresu R3. Ostatni z poziomów PK w konsolidacji zareagował prawidłowo, czyli zepchnął indeks na niższe zakresy – w tym do poziomu 14.787 pkt. Wydaje się to być całkiem ciekawym sygnałem do tego, aby szukać potencjalnego odwrotu rynku.

WYKRES DAX H1 29.03.2021
DAX H1 29.03.2021

Dlatego dziś warto będzie przyglądać się, czy rynek nie będzie generował sygnałów pro-spadkowych. Dla mnie utrzymanie zakresu R3, czyli brak dalszej presji na wyłamywanie 14.860/870 punktów może faktycznie skutkować zejściem do zakresu R1. Jest nim zakres 14.660 punktów i wiele wskazuje na to, że rynek jest w stanie zejść do niego testując przy okazji średnią 55-okresową z wykresu H1.

Mean reversion w tym wypadku mogłoby faktycznie dobrze zrobić rynkowi i dałoby przy okazji dobry potencjał do pozycjonowania się w sesji intraday. Przełamanie zatem R2, lub podejście do 14.820/830 będzie dla mnie sygnałem do doprecyzowania wejścia.

Dzisiejsze poziomy PK*: 29.03
R3 = 14.845
R2 = 14.753
R1 = 14.660
PK = 14.570
S1 = 14.470
S2 = 14.370
S3 = 14.277

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDanske Bank widzi dalej umacniającego się dolara (USD)
Następny artykułKurs dolara USDPLN dociera do 3,93 PLN. Rynek w dalszym wzroście
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here