Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks nie respektuje żadnych sygnałów spadkowych
  • Główne rynki nadal generują ruchy wzrostowe
  • Zamieszki w USA, atak na Kapitol: indeksy? Zróbmy nowe szczyty!

Niemiecki indeks DAX neguje dotychczasowe sygnały

Traderzy: “Rok 2020 to najgorsze, co mogło nas spotkać”
Rok 2021: “To patrz na to”
W ten sposób możemy rozpocząć dzisiejszy wstęp do przeglądu rynku. Nowe lockdowny, zamieszki w USA, atak na Kapitol, wymiana ognia – rynki robią nowe szczyty. Logiczne, prawda? Myślę, że nikt już tu logiki się nie doszukuje, i dobrze – ponieważ jej zwyczajnie nie ma. Podczas przedwczorajszej i wczorajszej sesji skupiłem się głównie na handlu intraday, więc poziom indeksu zauważyłem tak na dobrą sprawę dopiero wczoraj wieczorem. Na to nie ma wytłumaczenia, rynek zwyczajnie nadal trzyma się silnego trendu i nie ma zmiłuj.

Chociaż technicznie podstawy do szukania w ciągu ostatnich sesji pozycji typu short były, rynek finalnie wygenerował konserwatywny sygnał sprzedażowy, to potwierdzenia szukać było na darmo – bo równie szybko, co cofał, zaraz wyciągał całość spadku. W tym momencie niewiele zabrakło, aby można było powiedzieć, że zakres 14 tys. punktów został strzelony.

wykres DAX H1 07.01.2020
DAX H1 07.01.2020

Z punktu widzenia sesji intraday, pozycje krótkie zabronione są według mnie do momentu przełamania zakresu 13.860 pkt. Dopiero poniżej będzie można uskuteczniać próbę zejścia wraz z wykresem do poziomów 13.800 – 13.760 pkt. Wszystko powyżej może nadal postępować na korzyść rogatych. Ogólnie rzecz biorąc jesteśmy świadkami bardzo ciekawej sytuacji, kiedy za nic rynek ma racjonalne zachowanie układów, dlatego też handel w oparciu o typowe schematy może niewiele pomóc. Według mnie lepiej będzie podejść prostolinijnie jeśli chodzi o strategię long/short w oparciu o wybicie ważniejszych stref PK.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 07.01
R3 = 14.032
R2 = 13.976
R1 = 13.919
PK = 13.863
S1 = 13.813
S2 = 13.760
S3 = 13.710

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here