Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki indeks przekracza zakres 14 tys. punktów podczas czwartkowej sesji
  • Kontrakty na DAX zdają się kontynuować wyciskanie ruchu wzrostowego
  • Pozycje krótkie mogą czuć się zagrożone wraz z utrzymywaniem rynku powyżej 13.900 pkt.

Niemiecki indeks DAX neguje dotychczasowe sygnały

Jesteśmy świadkami rekordowych poziomów na niemieckim indeksie DAX – i aż dziwnie się aktualnie patrzy na punktację przekraczającą 14 tys. punktów. W tym szaleństwie jest metoda jak to mówią i rynek ma się dobrze, mimo iż niewiele tak naprawdę wskazuje na tego typu ruchy. Abstrahując jednak od kwestii rozumienia lub braku pewnych zachować – rynek wybił zakres R3, o którym mowa była w uaktualnieniu porannej analizy (pre-market) i znajduje się obecnie nico ponad tym zakresem.

Generalnie opisując w dwóch słowach zachowanie indeksu typu swing – rynek wyciska pozycje krótkie jak się da. Dlaczego krótkie? Bo jak pisałem przed paroma tygodniami, jestem więcej niż pewien, że bardzo duże grono inwestorów na fali doniesień o szczepionce lub zwyczajnie z punktu widzenia “drogo-tanio” zbierali krótkie i starają się wytrzymać ten ruch. Oprócz oczywistego faktu tracenia czasu (w tym momencie mogliby przecież swobodnie handlować intraday a nie pilnować pozycji) ryzyko według mnie rośnie.

Newralgicznym zakresem jest dla mnie obecnie 13.880/900, gdzie dopiero powrót poniżej ostatnich szczytów dałby nadzieję na cofanie. Póki co takowej nie ma i rynek może wyciągać jeszcze kolejne 200 – 400 pkt. Osobiście spodziewałem się przed miesiącem, że jesteśmy w ostatniej fazie ruchu wzrostowego i na schyłku wykończenia momentum. Jak się okazuje jednak – trwa ona obecnie za długo, aby potwierdzić tę tezę i nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne sygnały świadczące o możliwym obrocie sytuacji.

Z intradayowego punktu widzenia natomiast jesteśmy obecnie na R1, PK stanowi zakres 13.996 pkt zaś zasięgowo rynek może dziś strzelić R3 bez większego problemu. Dobrze jednak aby przetestował wcześniej rejony 14.035 – 14.000. Przełamanie PK może dać sygnał chęci cofnięcia pod 13.930/900 jednak póki co nie więcej.

WYKRES DAX H1 08.01.2020
DAX H1 08.01.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 08.01
R3 = 14.192
R2 = 14.122
R1 = 14.060
PK = 13.996
S1 = 13.935
S2 = 13.870
S3 = 13.806

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here