Naga Markets

Strategia PSV: Realizacja podejścia. Nowe zakresy PK i docelowe dla DAXStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX wypełnia podejście ponad wcześniejszy zakres R3
  • Obecnie na wykresie H1 rozłożona jest nowa siatka zakresów docelowych
  • Nowe PK pokazują nowe zasięgi ruchu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX ponad zakresem 12.900 pkt.

To co widzimy obecnie, to powolne wykańczanie ruchu według mojego podejścia. Rynek zrealizował kolejne podejście, struktura intraday nadal przemawia za longami, wszystko się zgadza – jednak wart zwrócić uwagę na fakt, że zakresy / zasięgi ruchu dziennego są coraz mniejsze. Dodatkowo, w tym ruchu bardziej mamy szarpanie podejścia co świadczy o skupowaniu rynku na ostatnią chwilę, niż planowane wyciąganie indeksu. Świadczyć to może o testowaniu strony podażowej, czy będzie w stanie mimo skupowania niewielkich pakietów bardziej stanowczo zareagować – czy też nadal popyt niewielkim kosztem zbuduje sobie podejścia.

Wykończenie ruchu z doświadczenia mogą powiedzieć, że jednak bardzo rzadko działa tak, że rynek podchodzi sobie do jakiegoś punktu, dotyka go i mówi: “dobra, to byłoby na tyle“. Upłynnienie towaru trochę trwa a czas ten nadal (pod warunkiem utrzymania struktury) powinien być nadal wykorzystywany na podejścia. Dlatego też celem na dziś nadal jest zakres R2 – okolice 13.040 / 13.105 punktów, jednak szukanie wejścia powinno być potwierdzone. Wcześniej zawsze dało się jakoś prześlizgnąć po poziomach i nawet łapiąc pozycje w byle-jakim miejscu dało się zarobić – teraz warto szczególnie ostrożnie podchodzić do takiego typu handlu.

wykres DAX H1 19.10.2022
DAX H1 19.10.2022

Wyłamanie PK dopiero negować będzie podejścia i oznaczać będzie jednocześnie powrót poniżej ostatnio wybitych szczytów (patrz struktura z 06.10 + 17.10). Sekwencja wówczas mogłaby został złamana a rynek za cel mógłby obrać sobie zakres 12.520 – 12.440 pkt. Także na razie tyle, ostrożności.

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: DAX testuje średnią D1

Krótko: DAX ponad średnią D1 może wyg. sygnał long z celem 13.580 – 13.750 pkt.

wykres DAX D1 19.20.2022
DAX D1 19.20.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 19/10
Szansa na główny ruch do południa: Wzrosty.
Cel dla sesji: 13.040 / 13.105.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsza struktura wzrostowa intraday.
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.193
R2 = 13.040
R1 = 12.889
PK = 12.740
S1 = 12.594
S2 = 12.440
S3 = 12.290
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

XTB

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIle kosztuje frank 19.10.2022? Kurs franka do złotego (CHF/PLN) w środę
Następny artykułNetflix rośnie ponad 14 proc.! Spółka prezentuje lepsze wyniki kwartalne
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here