Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek wybronił S1 jak opisywane to było podczas wczorajszej sesji
  • Dziś, w czwartek rynek zbiera się do dalszego wzrostu
  • Pokonanie R1 potwierdza tylko dalszą presję wzrostową
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Za potencjał wzrostu może odpowiadać ostatni impuls

No to mamy wybronienie dołka z S1, jak sugerowane było to podczas wczorajszej sesji. Generalnie zaskoczenia nie ma, a opis tego, co zostało oddane po wcześniejszym zebraniu (opisywane 1 do 1 impulsów) miało zasadność. Teraz, przede wszystkim też po danych: oczekuje się dalszego wzrostu.Wsparciem dla układu jest PK. Jednak nie dla tego, że jest to “PK” tylko dlatego, że właśnie stamtąd rynek wygenerował kolejny ruch na zasadzie: wyłamanie oporu, re-test strefy, wygenerowanie kolejnego impulsu. Tak więc wszystko powyżej PK jest we wzrostach. Zatem też dzisiejszy schemat handlu nie będzie nadzwyczaj trudny do obmyślenia.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Obecnie w grę wchodzą dwa schematy – widoczne na poniższym wykresie indeksu. Zejście w okolice PK w razie korekty, utrzymanie – szukanie wejścia z celem 15.857 pkt. Drugi, prostszy, to wyciągnięcie ruchu, cofnięcie do R1 w ramach re-testu, utrzymanie, wyjście do 15.909 pkt jako zakresu docelowego. Shorty nie wchodzą dla mnie dziś w grę, ponownie. S zasadne będzie dopiero w przypadku wyłamania S1 lub dojścia do 15.900 i szybkie cofnięcie (utworzenie częstego schematu nadbicia szczytów i powrotu).

wykres DAX H1 16.12.2021
DAX H1 16.12.2021

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Dalsze wzrosty.
Cel dla sesji: 15.857 – 15.909 w zależności od scenariusza.
Potwierdzenie stojące za tezą: Obrona S1, wygenerowanie czystego schematu, utrzymywanie sekwencji.
Dzisiejsze poziomy PK*: 16.12
R3 = 15.944
R2 = 15.818
R1 = 15.695
PK = 15.573
S1 = 15.499
S2 = 15.327
S3 = 15.208

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 15 grudnia 2021 r.
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) poniżej 4,10 PLN. Możliwa korekta do 4,07 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

1 KOMENTARZ

  1. Od dawna obserwuje te wasza strategie i musze powiedziec ze to najwieksze dno z wodorostami na swiecie w miesiacu moze raz udalo wam sie trafic w cele a reszta to totalna pomylka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here