Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Ostatnia sesja zdaje się reagować w zakresie R2 ustalonego wcześniej
  • Jest to miejsce drugiego schematu, jaki mógł reagować
  • W tym momencie jednak nadal PK trzyma wykres
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

“Drugi scenariusz” w części realizowany

W kolejnej a zarazem ostatniej sesji tygodnia, w piątek rynek spada znów do zakresu PK ale przedtem zareagował na poziomie R2, wyznaczonym jako drugie miejsce reakcji wykresu na cofnięcie. Faktycznie, zejście pojawiło się na przeszło 170 punktów ale nadal zakres wsparcia jest podtrzymywany cokolwiek indeks by nie zrobił.Silne wsparcie zatem na zakresie PK musi być przełamane aby mówić o rozpoczęciu jakiejkolwiek fali wyprzedaży, cofnięć, spadków czy jakkolwiek mamy zamiar to nazwać. Póki jednak rynek utrzymuje się ponad nim – podejścia wszelkiej maści jeszcze do zakresu 16.090 – 16.150 wchodzą niestety w grę.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Piszę niestety nie ze względu na to, na co sam czekam ale w dużej mierze obecny stan rzeczy nie jest komfortowy ze względu na oscylowanie w okolicach szczytów, gdzie raczej długich swingów wzrostowych nie będzie się tutaj praktykować. A co za tym idzie, dalszy handel poparty jest na pojedynczych i raczej krótkich ruchach. Dlatego kwestia sell pozostaje na razie w zawieszeniu dopóki albo rynek nie przełamie PK albo nie dojdzie do rejonów 16.150 – 16.180 pkt z późniejszym wycofaniem lub formacją a la cash-out.

Wykres DAX H1 06.01.2022
DAX H1 06.01.2022

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Trend nadal przemawia za wzrostami, pierwszy ruch wzrostowy.
Cel dla sesji: 16.095 – 16.150
Potwierdzenie stojące za tezą: Brak negacji sekwencji wzrostowej, oczekiwanie na dalsze wskazówki.
Dzisiejsze poziomy PK*: 07.01
R3 = 16.230
R2 = 16.147
R1 = 16.066
PK = 15.980
S1 = 15.898
S2 = 15.820
S3 = 15.732

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRoczna emisja CO2 sieci Ethereum równa 2-3 elektrowniom węglowym
Następny artykułKurs euro nadal spada. EUR/PLN testuje 4,54 PLN, co dalej?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here