Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Rynek podbija w środę do zakresu dziennego R2
  • Punkty kierunkowe dla sesji ulegają zmianie w związku z podbiciem
  • Obecnie oczekuje się dalszego ruchu wzrostowego, a w tym tygodniu również strzelenia 16 tys pkt.

DAX na dobrej drodze do 16k

Rynek niemieckiego indeksu podczas środowej sesji generuje podbicie. Może nie jest ono jakieś zatrważająco silne, niemniej jednak wystarczy do tego, aby PK uległy zmianie na dzisiejszej z kolei – czyli czwartkowej – sesji. Rynek zbliżył się do zakresu 15.880 punków, tak więc również niewiele mu brakuje do tego, by wypełnić z kolei tygodniowy cel. Ten omawiany był podczas piątkowego odcinka Trading Room Week, z celem na zakresie 16 tys. punktów. Dokładna strefa nie została podana, jednak to wyjdzie w kolejnych dniach.

Skupiając się jednak na dzisiejszej sesji tylko i wyłącznie, rynek wydaje się po podbiciu lekko przegrzany. PK znajduje się teraz na zakresie 15.750 punktów, jednak szczerze wątpię, aby ten zakres był strzelony. Według mnie istnieje większa szansa na wygenerowanie podbicia bez korekty, ew. z mniejszą o wiele niż do samego PK.

To daje z kolei wskazówkę nie tylko co do nastawienia do dnia dzisiejszego – a raczej sesji – ale i pokazuje, że poziomy wyłamania i utrzymania R1 dadzą sygnał long, lub cofnięcie w okolice 15.800 też może dać podobny wydźwięk. W przypadku jednak tego drugiego zwróciłbym jedynie uwagę na odpowiednie potwierdzenie – ponieważ łapanie w tym miejscu może być inaczej potraktowane jak łapanie noża w powietrzu.

wykres Kurs DAX H1 11.08.2021
Kurs DAX H1 11.08.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.08
R3 = 16.020
R2 = 15.930
R1 = 15.840
PK = 15.750
S1 = 15.665
S2 = 15.580
S3 = 15.490

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułBlok po 22 – 11 sierpnia 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) nadbija opór. Kurs przy poziomie 4,5770 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here