Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Wczorajsza analiza niemieckiego indeksu skupiła się na pytaniu, czy sygnał wygenerowany s interwału H4 zostanie realizowany – lub jak kto woli – czy popyt podejmie temat. Jedna sesja wystarczyła aby odpowiedzieć na to pytanie i choć początkowe godziny, praktycznie do czasu zakończenia sesji wskazywały na pozytywny akcent i wymowę, to jednak sygnał po przekroczeniu poziomu dziennego pivota został zanegowany. Zejście w dniu wczorajszym sięgnęło nawet poziomów S1 – a więc jak pisałem każde wejście w S po przebiciu poziomów (R1 / Pv) jest zasadne do tego, aby dołączać do trendu, który chcąc nie chcąc panuje.

wykres DAX M5 22.10.2018
DAX M5 22.10.2018

Wczorajsza sesja handlowa na DAX odbyła się praktycznie bez większego obrotu – dopiero ostateczne zejście w poziomy S1 wywołało nieco większą reakcję – jednak również bez szaleństwa. A to oznacza tylko jedno: cel nadal pozostaje celem, strony popytowej na zmianę obecnego układu nie ma.. i prawdopodobnie nie będzie jeszcze przez jakiś czas.

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji myślę, że nie trzeba być geniuszem rynków finansowych, aby domyślić się jaki sentyment panuje pośród uczestników rynków intraday, kiedy niemiecki indeks otwiera się luką spadkową sięgającą ponad 130 punktów. Czy dogranie luki będzie miało miejsce? Z perspektywy statystyki istnieje taka szansa. Nawet całkiem duża. Jednak – trzeba pamiętać, że mocne trendy i luka w stronę trendu często jest pułapką drugiej strony (w tym wypadku byków). Dlaczego? Ano dlatego, że idę o zakład, że 80% inwestorów intra poluje teraz na dogranie luki bądź – już jest w pozycjach na jej dogranie. A ruch w dół pewnie będzie nieprzerwany. Przynajmniej jeśli sam byłbym istotnym graczem to spychałbym wykres ile się da. No dobrze, ale do rzeczy – co dziś gramy?

Z samego rana buduje nam się box – czyli klasyczna konsolidacja. Choć nie jestem przekonany do wielkich longów, to jednak z klasycznym podejściem strategii mierzyć się nie będę. A to oznacza, że wybicie poziomu S2 pokryje się z wybiciem boxa. Wówczas S2 -> S1 jest bardzo prawdopodobne. SL dla pozycji to nie mniej niż 20 punktów, bo taki ATR obecnie dla wykresu M1 mamy. Po osiągnięciu potencjalnego celu uważam, czy może skłaniam się ku tezie, że będzie konsolidacja lub zawrót, niż kontynuacja wzrostów.

wykres DAX M5 23.10.2018
DAX M5 23.10.2018

Jeśli chodzi natomiast o pozycje krótkie – tutaj sam trend przemawia za stroną. A więc każde przejście średniej od góry do dołu może być wykorzystane na krótkie ruchy. Jeśli zaś chodzi o nieco więcej na pozycję, wówczas albo pozycjonowanie pod poziom S1 jako miejsce wykończenia ruchu wzrostowego – albo ponowne wybicie rozrysowanego boxa z celem 11.180.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 23.10
R3 = 11.929
R2 = 11.743
R1 = 11.630
P.P = 11.556
S1 = 11.443
S2 = 11.370
S3 = 11.183

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here