Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja nie zaskoczyła niczym szczególnym, kiedy indeks konsolidował się w przedziałach górnych ograniczeń. Zarówno strefa oporu jak i wsparcia, z tej dosyć wąskiej konsoli nie została przerwana, a obroty na tych poziomach również na niewiele wskazują. Po wczorajszej sesji sentyment wśród uczestników rynku ponownie poszybował w negatywne terytorium. Często można było spotkać się z opinią, że jest to szczyt przed powrotem indeksu w zakres przekraczający 12.800 – 12.600. Innymi słowy, że z tych rejonów DAX powinien zacząć cofać.

Patrząc na rynek z perspektywy handlu intraday nie trudno będzie znaleźć miejsca do niewielkiego pullback’u czy też zwykłej korekty – wystarczy wykorzystać obecną konsolidację o ile ta jeszcze będzie trwała. Tymczasem w kwestii swing tradingu, czyli pozycyjnego rozegrania indeksu, nie ma najmniejszych wątpliwości, że póki co takie podejście jest niczym innym jak szukaniem szczytu i łapaniem noża. O tym, że podczas dłuższego trwania danego trendu inwestor ma olbrzymie skłonności do szukania przeciwnego ruchu – kontry, omawiałem już nie raz, dlatego taka postawa w gruncie rzeczy i mimo zasadności – wcale mnie nie dziwi. Jednak aby swing z tych rejonów mógł się udać, indeks musiałby:
1. zanegować dalsze wzrosty
2. utworzyć krótkoterminową sekwencję spadkową
3. potwierdzić tę sekwencję
4. wygenerować ruch spadkowy

wykres DAX H1 06.11.2019
DAX H1 06.11.2019
Tradecom

W tym momencie, taki scenariusz byłby zbyt idealny, aby mógł zostać wytworzony. Nie tyle, że nie wierzę w taki obrót sytuacji, tylko póki co nic nie wskazuje na możliwość takiego obrotu sił – gdzie obóz byków odpuściłby dociskanie. Mówiąc o dociskaniu warto wspomnieć wczorajszy wpis mówiący o tym, że jestem przekonany co do dużej ilości pozostawionych w samopas shortów z rejonu środowo-czwartkowej sesji. Co prawda od tego jesteśmy już paręset punktów wyżej, niemniej poniektórzy inwestorzy z pewnością modlą się o deszcz. Wspominam o tym w momencie nieprzypadkowym, ponieważ aktualnie mamy bardzo podobny moment, w którym jak wówczas – łapanie pozycji short może być podobnym schematem.

Wypadałoby zatem albo wyczekiwać wytworzenia schematu jak powyżej zostało to już przedstawione – albo wyczekać konkretniejszego sygnału w postaci widocznego upłynniania kontraktów na obecnych strefach (to byłoby ryzykowniejszym podejściem z uwagi na brak jednoznacznego określenia setupu).

Tymczasem, prócz tego co chcemy na rynku zobaczyć zwróćmy uwagę na to, co faktycznie rynek mówi. W tym momencie mamy typowy schemat impuls – korekta – impuls – re-akumulacja (?) – wybicie (?). Ostatnie dwa punkty są domniemaniem, które będę obserwował. Jeśli schemat miałby się utrzymać – to byłoby idealne narzędzie do wejścia w dalsze wybicie górą. W odwrotnym przypadku – jesteśmy przygotowani do reakcji z powyższego scenariusza.

wykres DAX H1 06.11.2019 2
DAX H1 06.11.2019 2

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 06.11
R3 = 13.221
R2 = 13.190
R1 = 13.167
P.P = 13.137
S1 = 13.114
S2 = 13.083
S3 = 13.060

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here