Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Dzisiejsza sesja na niemieckim indeksie 30 największych spółek zaczęła się od 65 punktowej obniżki, oraz kontry byków o podobnym zasięgu. Póki co dalsza część sesji ma wymowę pro-spadkową, jednak przyjrzyjmy się istotnym poziomom, które mogą potencjalnie wygenerować sygnały na resztę sesji.

DAX – M5, przegląd poziomów

Najważniejszymi poziomami na dzisiejszą sesję są poziomy dziennego PV, czyli poziom 12.653 pokrywający się jednocześnie ze strefą oporową w postaci sekwencji ostatniego ruchu. Wczorajszy dołek z godziny 17:40 (12.642) idealnie został re-testowany dziś, niejako potwierdzając sekwencję, która póki co trzyma wykres poniżej tego poziomu.

Również tak długo, jak długo poziom ten będzie trzymał, tak długo pozycje krótkie będą u mnie w grze. Wybicie poziomu dziennego PV może wywołać chęć ataku strefy R1, czyli poziomu 12.698, co daje strefę do ewentualnego dogrania na poziomie około 45 punktów.

DAX – M1, reakcja vol

Warto również zejść na niższy interwał M1, który pokazuje idealną reakcją wolumenową na poziomie dziennego poziomu S1. Poziom ten wynika zarówno z PV S1, jak i poziomu dołków z przedwczorajszej sesji – wskazując po reakcji na istotny poziom wsparcia intra. Jeśli poziom 12.572 zostanie pokonany, dalsza obniżka powinna być formalnością w okolice poziomu 12.540, gdzie spodziewałbym się kontry ze strony obozu byków.

Podsumowując: Dzisiejsze newralgiczne poziomy oznaczone na powyższych obrazach stanową dzisiejszą bazę do zagrywania. Tak długo, jak długo wykres znajduje się poniżej dziennego poziomu PV, tak długo widzę zejście w okolice dzisiejszych dołków a następnie wyczekiwanie reakcji- popytowej na ponowne podejście w okolice dziennego pivota, lub podażowej w postaci przerwania dołka oraz dogrania strefy S1 do bliskich okolic poziomu S2, które idealnie pokrywają się z wsparciami intra.

Dzisiejsze poziomy Pivotów:
R3 = 12.904
R2 = 12.778
R1 = 12.698
P.P = 12.653
S1 = 12.572
S2 = 12.527
S3 = 12.402

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Złoty dobrze odnajduje się w ogólnym maraźmie
Następny artykułWystartowało Algory – nowy polski start-up ze świata kryptowalut
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here