Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja podczas handlu europejskiego nie była niczym wybitny i nie odznaczała się również niczym szczególnym. Można było jedynie zauważyć, że zaznaczone poziomy dwie sesje wstecz nadal są aktualne i nadal są mocno respektowane przez cenę. To z kolei daje wiele możliwości wejścia w pozycje – jeśli, ktoś faktycznie te poziomy również oznaczył na wykresie. Podczas środowej sesji również sam dzienny pivot odgrywał główną rolę, gdzie po porannym przełamaniu poziomu trzykrotnie indeks próbował podejść powyżej – bezskutecznie.

wykres DAX M5 28.11.2018
DAX M5 28.11.2018

Handel dopiero zmienił aktualny schemat po godzinie 18, gdzie również reakcja rynków amerykańskich była widoczna – głównie wszystko za sprawą przemawiania Rezerwy Federalnej, która uspokoiła inwestorów – przynajmniej w teorii, mówiąc, że stopy procentowe są nadal na historycznie niskich poziomach, “tuż poniżej” neutralnych. Szef Fed dodał, że uważa, iż zagrożenia dla stabilności finansowej są “umiarkowane” i że najwięksi kredytodawcy są w stanie wytrzymać “ekstremalne spowolnienie gospodarcze”. A jak wiadomo amerykańscy inwestorzy lubią reagować na każde słowo, które może tylko świadczyć o tym “że w gruncie rzeczy nie jest tak źle”. Pytanie tylko brzmi – czy Europa podchwycie ten ruch, który został wykonany poza właściwym handel UE.

Warto tylko dodać, że wczorajsze podejście po godzinie 18 – widoczne na powyższym wykresie odbyło się na bardzo dużym obrocie, co oznacza, że poziom ten będzie dziś wsparciem wolumenowym. Również, mimochodem dodam, że z wczorajszej analizy poziomy weszły idealnie.

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji odczekuje re-testu jeszcze raz poziomów wsparć, tak, aby jednoznacznie stwierdzić, czy popyt tam jest – czy to tylko krótkoterminowy ruch, który w kontekście całości nie miał żadnego znaczenia.

WYKRES DAX 29.11.2018
DAX 29.11.2018

Wczoraj prowadziłem webinar – o punktach kierunkowych, dlatego jako ukłon w stronę osób, które byłby na prezentowanym sposobie / metodologii handlu intraday – oznaczone są dokładnie w ten sposób dzisiejsze poziomy. Zasada jak każdy pamięta jest prosta, powyżej PK longi i duże prawdopodobieństwo reakcji popytowej – poniżej S z celami oznaczonymi na wykresie. Pamiętajmy, że Support III jest również potwierdzony wolumenowo – kwestia testu, czy rzeczywistego.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 29.11
R3 = 11.653
R2 = 11.509
R1 = 11.456
P.P = 11.365
S1 = 11.312
S2 = 11.221
S3 = 11.077

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here