Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal kontynuują wyprzedaż
  • Rynek zaskakuje jednym ruchem bez kolejnych odbić
  • Obecnie przekroczyliśmy zakres 12.450 punktów

DAX poniżej zakresu 12.500 punktów

Wczorajsza sesja na DAX pokazała jednak kontynuacje ruchu spadkowego, czego szczerze mówiąc się nie spodziewałem. Patrząc po tym, jak zaborczo rynek bronił się przed spadkami w ostatnim czasie – i po każdym zejściu zawsze wybraniał dołki myślałem, że projekcja potrwa kolejne dwa tygodnie zabawy dół-góra. Jak się jednak okazało rynek dość szybko został zepchnięty kolejne 320 punktów do zakresu 12.450 punktów. To oznacza dla mnie zysk na pozycjach przekraczających ponownie 500 punktów, więc projekcja z mojej strony jest zamykana. Wszyscy, którzy dołączyli powinni w tym momencie chociaż dobrze już zabezpieczyć ruch.

wykres DAX H4 22.10.2020
DAX H4 22.10.2020

Nadal odpoczywam od handlu intraday na niemieckim rynku i do właściwego handlu wrócę dopiero od następnego tygodnia, kiedy dojdę do siebie. Dla osób walczących jednak z indeksem intra warto powiedzieć, że ostatnia fala spadków sięga już blisko 600 punktów w całości, a jak wiadomo DAX bardzo lubi 600-puntkowe impulsy. Dlatego dziś ten zakres wypada mniej więcej na S2, skąd szukałbym dopiero pierwszych sygnałów na kontrę. Do tego czasu czekałbym, aż rynek spokojnie zejdzie do tego zakres testując okoliczne zakresy.

wykres DAX H1 22.10.2020
DAX H1 22.10.2020

W każdym razie według mnie indeks powoli kończy falę spadków i ma potencjał do odbicia, jednak aby nie łapać noży warto wyczekać dobrego sygnału s&b vol lub schematu bazy dla podpinania się do ewentualnej kontry rynku. Okolice S2 (przy obecnej zmienności +- 25 pkt) może taki sygnał dziś się pojawić.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 22.10
R3 = 12.735
R2 = 12.669
R1 = 12.608
PK = 12.543
S1 = 12.481
S2 = 12.417
S3 = 12.351

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here