Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Projekcja na indeksie została zamknięta, chociaż indeks nadal generuje sygnały
  • Rynek ma potencjał do dalszego wzrostu włącznie z zakresem 13.300 pkt
  • W tym momencie baza dla dalszego wzrostu intraday jest 12.980 pkt

DAX z dalszym potencjałem wzrostu

Podczas czwartkowego PSV pisałem, że dla projekcji wzrostowej, mimo, że cele są o wiele wyżej – interesowałoby mnie 500 punktów. Jak się okazało, zaraz po live tradingu udało się zamknąć projekcję z wynikiem 510 punktów. Osobiście jestem już poza rynkiem – niemniej założenia dla projekcji to cele 13.300 – 13.550 punktów, a więc można uznać, że jeszcze trwa. Są to poziomy górnego ograniczenia obecnego ruchu, co po prawdzie zgadzało by się nie tylko z podejściem odnoszącym się do rynku opcyjnego ale również z czysto technicznego punktu widzenia perspektywy H4.

wykres DAX H4 12.10.2020
DAX H4 12.10.2020

Póki co wzrost nie został w żaden sposób zanegowany, chociaż nie wiadomo czego spodziewać się będziemy mogli po kolejnych sesjach. Powodem zamknięcia projekcji dla mnie było widoczne ‘kombinowanie’ indeksu, sprawianie wrażenia upłynniania w pewnym już momencie kontraktów oraz dość prozaiczny powód: wyjazd na konferencję, gdzie trudno byłoby to prowadzić. Jeśli ktoś nadal jednak trzyma się jej poziomów według ustaleń – wypadałoby zabezpieczyć już większą część zysku.

Tymczasem z perspektywy interwału niższego, czyli spojrzenia stricte M30/H1 odnoszące się raczej dla sesji intraday widać, że rynek ma dalszą chęć penetracji wyższych poziomów. Bazą dla szybkiego wyjścia górą jest zakres PK jak zawsze – jednak pytanie brzmi czy zostanie ono w ogóle przetestowane. Jeśli tak, sygnał powinien być raczej klarowny. 13.166 jako R2 dzisiejszej sesji może być celem (sesji intraday). Zakres średniej kroczącej widocznie na wykresie M30 (sma77) utrzymuje wykres, przez co na razie też nie ma co fiksować się na jakieś bardzo głębokie zejścia, póki utrzymuje ona rynek.

wykres DAX M30 12.10.2020
DAX M30 12.10.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 12.10
R3 = 13.221
R2 = 13.166
R1 = 13.108
PK = 13.055
S1 = 13.001
S2 = 12.946
S3 = 12.889

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here