Naga Markets
Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Podczas dzisiejszego podsumowania sesji niemieckiego indeksu – które miało miejsce na poranku z rynkami prowadzone m.in na kanale YouTube (prowadzone na Comparic24.tv od jutra na stałe) – omawiany był wczorajszy pull-back oraz wystrzał do góry. Rynek nie chciał wpierw podejść aby następnie znaleźć się na poziomie docelowym dla pozycji krótkich – zrobił to od razu. Szkoda, ponieważ nie dało się pod to racjonalnie “zdystrybułować” czyli zebrać pozycji krótkich na zejście. Natomiast już zejście pod poziom docelowy oznaczało, że strefa wybroniła wykres – co tym bardziej oznaczało dobrze określony poziom docelowy.

wykres DAX 07.05.2019
DAX 07.05.2019

Kolejny ruch – kontry został opisany z kolei w artykule “Pre-Market” który pojawia się koło godziny 13:50 – tam cel dla pozycji długich opisany był na poziomy oddalone wówczas od wykresu o nawet 140 punktów. Nie doszacowałem jednak możliwości indeksu – który od tamtego miejsca pokonał 200 punktów. W taki dzień jak wczoraj – panowała pewna losowość na to, w jaki sposób zareagują rynki, inwestorzy, instytucje na działanie zmiany strony prezydenta USA – a co za tym idzie całych Stanów Zjednoczonych.

Tak bywa. Jednak co ważniejsze, dzisiejszy scenariusz podczas poranka z rynkami został w miarę bezboleśnie oznaczony – screen z odprawy z godziny 08:50 znajduje się poniżej. A w nim omawiany został relatywnie prosty scenariusz, który podtrzymuję i uważam, że ma duże szanse na realizację. Mowa o kontekście zejścia indeksu raz jeszcze w okolice dołka – a zarazem istotnej sekwencji dnia dzisiejszego – oraz wygenerowanie ruchu wzrostowego z celem TP1 – 12.350 oraz TP2 – 12.380/90.

DAX 07.05.2019 2
DAX 07.05.2019 2

Scenariusz zdaje się być relatywnie prosty do zrealizowania jednak kluczowym w tym wszystkim jest oczywiście poziom wsparcia – 12.260/70. Aby wypełnić powyższa strukturę – poziom ten może zostać nadbity – jednak nie wybity. Jednoznaczne wyłamanie poziomu oznaczać będzie negację założenia oraz możliwość zejścia indeksu z celem 12.185 co byłoby w tym momencie alternatywnym scenariuszem, którego wolałbym jednak nie brać pod uwagę podczas dzisiejszej sesji handlowej.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 07.05
R3 = 12.691
R2 = 12.484
R1 = 12.412
P.P = 12.278
S1 = 12.206
S2 = 12.071
S3 = 11.865

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego w górę po RBA, ropa WTI natomiast traci
Następny artykułGuten Morgen DAX 07.05.2019
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here