Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX-a generują podciąganie zgodnie z oczekiwaniami
  • Rynek dociera do zakresu R3 i tam utrzymuje swój ruch wzrostowy
  • Zdaje się, że jeszcze na cofnięcia będzie trzeba poczekać

DAX atakuje dzienne R3 w poniedziałek, wtorkowa sesja z celem 13.450/475 punktów

Niemiecki indeks nie daje nadal za wygraną. Wczoraj uważałem, że rynek znów będzie wyciągał z rana, i choć z samego rana to testowaliśmy dolne ograniczenie a dopiero chwilę później indeks zebrał się w sobie na atak górnych ograniczeń – to niewiele się nie pomyliłem w tej kwestii. Rynek strzelił R3 i wyhamował notowania właśnie w jego zasięgu, co oznacza tylko – że nadal presja jest widoczna i może być dziś ponownie wykorzystana.

wykres DAX H1 01.12.2020 1
DAX H1 01.12.2020 1

Obecnie celem dla wtorkowej sesji handlowej może okazać się zakres R2, czyli poziomy 13.450/475, więc nadal warto będzie uważać z próba szukania shortów pod prąd. Generalnie sam jestem zdania, że dobrze, aby rynek cofnął choćby ze względu zdrowotności rynkowej i dobrego miejsca do podejmowania dalszej gry o tron, jednak jeśli rynek krzyczy obecnie skacz, to pytam jak wysoko a nie szukam odpowiedzi po co.

Dlatego też dziś jeśli PK nadal będzie utrzymywane, a to wiąże się bezpośrednio z poziomem 13.360, wówczas nadal longi są w grze. Dopiero przełamanie PK może dać jakiekolwiek sygnały intraday na próbę shorcenia wykresu. Inaczej to tylko łapanie szczytu jakkolwiek ładnie tego analiza nie opakujemy. Zatem? Widzimy się pewnie na zakresie 13.450/475.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 01.12
R3 = 13.499
R2 = 13.452
R1 = 13.405
PK = 13.360
S1 = 13.320
S2 = 13.275
S3 = 13.226

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here