Naga Markets

Strategia PSV: Rynek po środowej korekcie - co dalej? Cel do końca tyg.Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niewiele nowego dzieje się na indeksie
  • Wracamy jednak do jego stałej obserwacji
  • Czy indeks utrzyma rejon 15.100 – 15.150 pkt?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX może nadal bronić pozycji

Po krótkiej przerwie wracamy do zdawania relacji o tym, co dzieje się na niemieckim indeksie, który jeszcze w poprzednim tygodniu budował pozytywną strukturę. Generalnie założenia patrząc na ostatni ruch jakoś mocno się nie zmieniły, jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że łatwiej byłoby o niej mówić w momencie, kiedy rynek nie przełamałby PK i nadal struktura PK byłaby utrzymywana. Zakres S1 jednak został odwiedzony a sam rynek ponownie powrócił ponad PK. Jeśli się nad tym zastanowić – nawet przechodzi przez myśl to, aby edytować zakres punktów kierunkowych przesuwać PK niżej, w okolice rejonu 15.080 – 15.050 punktów co teoretycznie byłoby w porządku – jednak obecny zakres to silna sekwencja, w którą chcę wierzyć – że jeszcze dogrywać będzie rolę w tym tygodniu handlowym.Okej, kończąc przydługi wstęp dziś sytuację rozpatrywałbym w kategoriach opcji wąskiego wejścia. Skoro rynek był poniżej PK a później znów wrócił – t przemawia ponownie na korzyść poz. długich. To z kolei oznacza, że nadal można mówić w kategoriach dalszego wzrostu, bez żadnego kombinowania. Na wykresie dwie opcje / dwa poziomy, o których można powiedzieć “wąsko”. Cel to okolice R2, choć prawdę mówiąc szansa na dojście aż tak wysoko dziś jest relatywnie niska.

Wykres DAX H1 27.03.2023
DAX H1 27.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Swing: –

Niebawem uaktualnienie sytuacji.

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Dalsze wzrosty (27.03)
Cel / cele dla sesji: R2
Potwierdzenie stojące za tezą: Pozytywna struktura
Negacja: zejście poniżej S1
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 15.570
R2 = 15.440
R1 = 15.300
PK = 15.160
S1 = 15.015
S2 = 14.870
S3 = 14.720
Swing: –

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZłoto kontra Bitcoin: Dave the Wave wskazuje na zmianę trendu BTC
Następny artykułIle kosztuje euro 27.03.2023? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w poniedziałek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.