Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek wczoraj wypełnia w większości zamierzone cele
  • Ze wzrostowego akcentu możemy w końcu przejść w korekcyjny
  • Pytanie czy strefa zostanie utrzymana
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kontrakty z potencjałem odwrotu na środowej sesji

Celem na kolejną sesję miał być zakres “W przypadku utrzymania longów w grze – 15.730 – 15.773.” Longi faktycznie zostały utrzymane, więc szukanie wejścia w ruch wzrostowy było jak najbardziej zasadne. Dotarliśmy obecnie najwyżej do zakresu ok. 15.765 punktów co wypełnia w znacznej części targety. W tym momencie cofamy do rejonu 15.706 co oznacza powrót poniżej zakresu R2. Bardzo dobrze – ponieważ sytuacja powinna być obecnie korekcona, na co w sumie sam indeks dał sygnał wyładowaniem sentymentu w godzinach jeszcze porannych.Obecnie rynek prosi się o układ korekcyjny i choć jeszcze do końca sygnał nie został potwierdzony (wygenerowanie układu a jego potwierdzenie to dwie osobne fazy, patrz spotkanie dot. przygotowania do sesji – co zaważy nad wynikiem**) dlatego szukanie dzisiaj po niewielkim podbiciu potwierdzenia w postaci testu zakresu 15.715 – 15.755 może być kluczowe dla zejścia.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dzisiejsza sesja zatem od dawien dawna może dać pretekst do cofnięcia w ramach układu korekcyjnego, nie nakręcenia spadkowego jak bóbr na rześką brzózkę. Dobrze byłoby utrzymać powyższy zakres aby faktycznie mówić o cofnięciu. Dla pozycji długich wstrzymałbym się dziś do rejonu R1 gdzie przypada średnia, ew. rejonu 15.580 pkt.

wykres DAX H1 27.10.2021 (2)
DAX H1 27.10.2021 (2)

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Ruch spadkowy w ramach układu korekcyjnego (60% prawdo. spadkowego)
Cel dla sesji: 15.640 – 15.580 pkt
Potwierdzenie stojące za tezą: Sygnał wyładowania – brakujące potwierdzenie, wybicie i powrót szczytu z 24.09, jeden ze schematów potencjalnego odwrotu.
Dzisiejsze poziomy PK*: 27.10
R3 = 15.831
R2 = 15.726
R1 = 15.621
PK = 15.526
S1 = 15.424
S2 = 15.321
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 26 października 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) w środę podchodzi do 4,6070 PLN – co dalej?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here