Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Piątkowa sesja zmagała się z górnym ograniczeniem ruchu
  • Obecnie rynek podchodzi powyżej zakresu 15.450 punktów 
  • Rynek nadal znajduje się w tendencji wzrostowej intraday

DAX na poniedziałkową sesję handlową

Piątkowa sesja handlowa stała pod znakiem początkowego wyciągania i zejścia poniżej zakresu 15.450 punktów. Patrząc po wykresie H1 – H4 nie widać jednak, aby na niemieckim indeksie cokolwiek większego uległo zmianie. Nadal jesteśmy w tendencji wzrostowej, nadal szansa na wzrosty jest dużą i pewnie równie wielka pokusa na to, aby shorcić indeks bez potwierdzenia.

Na ten moment jednak racjonalnym scenariuszem handlu wydaje się propozycja szukanie ponownego wejścia w pozycje typu long z okolic zakresu 15.400 punktów, gdzie przypada kolejna ważna strefa wsparcia dla indeksu 30 największych spółek niemieckiego parkietu. Wokół tego zakresu można będzie dopiero oczekiwać całkiem ciekawego ruchu – pytanie jednak na ile indeks będzie w stanie wygenerować ruchu na ten zakres.

Wejście powinno być odpowiednio potwierdzone – a o potwierdzeniach oraz zasadach “wędkowania” rozmawialiśmy podczas ostatniego programu Trading Room Week #11, gdzie pokazywałem w jaki sposób postrzegać można dobieranie czy w ogóle – zbieranie pozycji po potwierdzeniach i czemu złapanie czasem “gorszej” ceny nie jest niczym złym. Dla ambitnych / chętnych zachęcam do obejrzenia odcina i podzieleniem się uwagami na ten temat w komentarzach.

Podsumowując: dzisiejszy setup dla mnie wyglądać może w sposób prosty – zejście indeksu do dolnych ograniczeń obecnej struktury (PK / max 15.360 pkt) i ponowne pobudzenie popytu z wyjściem do stref 15.530 – 15.570 punktów.

wykres DAX H1 24.05.2021
DAX H1 24.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 24.05
R3 = 15.650
R2 = 15.568
R1 = 15.485
PK = 15.400
S1 = 15.318
S2 = 15.235
S3 = 15.152

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here