Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Wracamy powoli do regularnego handlu na rynku po świętach wszelakich
  • Obecnie widzimy rynek na tych samych poziomach co ostatnio
  • W związku z tym plan nadal pozostaje taki sam
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Oczekiwanie na przepchnięcie poziomów

Wracamy powoli do regularnego handlu po serenadzie wolnego, niepełnych sesji i skróconych godzin. Innymi słowy nie pozostaje mi nic innego jak przywitać wszystkich już w Nowym Roku oraz życzyć dobrego startu w nim. A w tym wypadku “dobry start” to nic innego jak przyglądanie się temu, jak sytuacja dalej będzie się rozwijać.Nie zmieniło się bowiem nic od ostatniej sesji i zacytować można dokładnie to samo – jednak zanim przypomnę, co pisane było ostatnio warto dodać tylko, że są sesje do handlu i są sesję, w których handel jest jedynie dodatkiem po ówcześnie wygenerowanym, ciekawym sygnale. Mam przez to na myśli, że czasem – tak jak dziś – lepiej jest poczekać na jakiś bardziej rzetelny i klarowny sygnał, niż pakować się bez sensu w cokolwiek, tylko dlatego, że “już można”.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Zatem, powtórzmy o czym była mowa ostatnio a co nadal jest aktualne: “W tym momencie patrząc na rynek widać, że ten zatrzymuje się w kanale konsolidacyjnym na szczytach stworzonego impulsu wzrostowego.  Numerem jednej na wykresie oznaczone zostały ostatnie szczyty. Numer 2 z kolei, to moment ich przełamania a tym samym również oddalenie struktury spadkowej i przejście w “neutralny sentyment”. Kolejny numer pokazuje re-test zakresu wyłamanego szczytu i swoiste zatwierdzenie strefy jako układ wspierający a ostatni, “4” punkt to oznaka konsolidacji, w jaką rynek chcąc – nie chcąc popadł.

wykres DAX H1 31.12.2021
DAX H1 31.12.2021

Teraz jedynie co pozostaje to podtrzymać założenia wzrostowe z celem 15.980 – 16.030 pkt tak długo, jak długo tylko rynek w dalszym ciągu utrzymuje wsparcie. A to wiele może dalej dawać, w sensie i rozumieniu dalszego drogowskazu. Przełamanie wsparcia – PK da dopiero sygnał z zejściem do rejonów 15.660 – 15.558 pkt. Jeśli jednak coś bardzo mocno jutro by się zmieniło – można mnie oznaczyć na Telegram, gdzie postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Trend nadal przemawia za wzrostami, warto jednak obserwować najważniejsze poziomy – tendencyjnie nadal wzrost.
Cel dla sesji: 15.980 – 16.030 pkt (podtrzymane!)
Potwierdzenie stojące za tezą: Brak negacji sekwencji wzrostowej (podtrzymane!)
Dzisiejsze poziomy PK*: 03.01
R3 = 16.040
R2 = 15.960
R1 = 15.875
PK = 15.790
S1 = 15.705
S2 = 15.620
S3 = 15.530

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułWig20 zyskał w całym 2021 roku ponad 12%. mWig40 blisko 40% nad kreską!
Następny artykułKurs euro spada do dołków. EUR/PLN może zacząć już odbijać
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here