Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Sesja w piątek na DAX odbyła się pro-spadkowo, czyli zupełnie odwrotnie do tego, co zamierzałem. Tak bywa. Choć spodziewałem się “nienormalnej” sesji w rozumieniu sesji oczekującej na dane NFP co często przekłada się na dziwne ruchy, ale nie spodziewałem się 200 punktowego spadku praktycznie na sam start. Jedyne co pocieszyło w tej sytuacji to fakt, że wykres mimo stosunkowo mocnego zrzutu respektował poziomy pivotów – co dało szansę na kilka wejść.

DAX M5 10.08.2018

Kilka – bo S1 było testowane dwukrotnie – dając sygnał zarówno do niewielkiej korekty (która właśnie była wykorzystana o czym pisałem na grupie) następnie od dołu – kilkukrotnie nim wykres ponownie zniżył się o ponad 100 punktów.

DAX intraday

Sposób handlu na dzisiejszą sesję, ze względu na to, że jest poniedziałek – będzie spokojny. Z uwagi na mocny spadek w piątek, nie oczekuje się dziś mocnych wzrostów. Dzisiejszy poziom S1 na strefie pełnego poziomu 12.000 punktów może stanowić jedynie miejsce gdzie odbędzie się potencjalna korekta wzrostowa i dziś właśnie na tę strefę będę czekał z pozycjami długimi. Maksymalny zasięg dla pozycji długich nie powinien przekroczyć poziomu 12.160/180.

Dla pozycji typu short dobrym poziomem wydaje się 12.100 lub 12.120. Ta strefa około 20 punktowa  – jeśli trend zechce być utrzymany – powinna dać sygnał do dalszej obniżki jeśli wcześniej wykres nie zrobi omawianego powyżej re-testu poziomu S1, tylko od razu powędruje do góry.

Dziś skromnie, jednak trudno coś wyrokować w obecnej sytuacji, kiedy mocny zasięg piątkowej sesji może całkowicie nie przełożyć się na zasięgi poniedziałkowej. Również dzień praktycznie bez danych – więc i z tego powodu dużej zmienności nie oczekuje się. Dzisiejszy handel powinien skupiać się raczej na potwierdzonych, wytworzonych podczas sesji poziomach i ograniczaniu ryzyka w postaci mniejszych, ale pewniejszych wejść.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 08.10
R3 = 12.523
R2 = 12.323
R1 = 12.205
P.P = 12.123
S1 = 12.005
S2 = 11.923
S3 = 11.723

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – potencjalna okazja na EUR/AUD
Następny artykułEnea [ENA] – w stronę 9 zł – analiza na zamówienie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here