Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Poniedziałkowe rozdanie niemieckiego indeksu może być w gruncie rzeczy bardzo leniwe – mimo, iż większość inwestorów usilnie doszukuje się choćby niewielkiego sygnału wskazującego, że na rynku zmienność ta wróci do poprzednich rozmiarów. Niestety, podczas ostatnich sesji ruch był znacznie ograniczony – a jedyne co potrafiło zostać utworzone – było w większości na sesji azjatyckiej. W tym wypadku również – czyli podczas dzisiejszej sesji handlowej nie powinno być inaczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
wyskres DAX H1 08.07.2019
DAX H1 08.07.2019

Ostatnie ruchy indeksu wskazywały, iż ten powinien wkroczyć w zakres cenowy 12.675 – 12.730, rynek jednak zawrócił przy poziomie 12.650 co oznacza, że w gruncie rzeczy niewiele zabrakło, aby poziom dolnego choć ograniczenia został osiągnięty. Następnie, osunięcie się wykresu poniżej poziomu 12.560 punktów wygenerowało w tym przypadku konserwatywny sygnał sell – gdzie cel tego sygnału jest oznaczony na strefie 12.430.

I ten poziom będzie właśnie poziomem docelowym dla pozycji typu short dla dzisiejszej sesji handlowej. Choć strefa jest relatywnie wąska, ponieważ do osiągnięcia poziomu podczas pisania analizy brakuje ledwie 70 punktów, jednak na to wpływu już nie mam ani ja ani nikt, kto czytałby tę analizę.

Wcześniej, przed finalnym osiągnięciem poziomu istnieje spora szansa na wykonanie przez indeks choćby niewielkiej korekty, która powinna wznieść wykres pod strefę 12.520/540. Jeśli faktycznie doszłoby do takiej korekty – warto obserwować, czy wraz z nią pojawi się i sygnał spadkowy w określonych już sferach.

Równocześnie zachęcam do pojawienia się na jutrzejszym webinarze – dotyczącym kwestii “Czy analiza techniczna ma sens? Psychologia faktów“. Link do zapisu pojawi się dzisiaj na grupie Trading Club Szczecin (Facebook) oraz na czacie Telegram – także jutro podczas kolejnego wpisu PSV.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 08.07 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.815
R2 = 12.692
R1 = 12.629
P.P = 12.568
S1 = 12.506
S2 = 12.445
S3 = 12.321

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWielka migracja Tethera z Bitcoina na Ethereum
Następny artykułNBP zwiększył zasoby polskiego złota do 228,6 ton
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here