Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Rynek osiąga target zamierzony na poziomie 16k pkt
  • W tym momencie widzimy całkiem mocne cofnięcie
  • Może to skutkować zejściem w pierwszym ruchu do 15.800 pkt

Dzisiejszy cel na niższych poziomach

W piątek byliśmy w końcu świadkami dobicia wyniku. Mowa o zapowiadanych już 16 tysiącach punktów, które od dłuższego czasu aż prosiły się o strzelenie. Tendencja na indeksie niemieckim nadal jest wzrostowa, a sekwencyjny przydział znajduje się obecnie w rejonach 15.800 punktów (ostatnio potwierdzona).

Dlatego też wydaje się zasadnym, aby ten właśnie poziom stanowił dla nas punkt odniesienia dla dalszych sesji. Wiadomym jest jak zachować się kiedy rynek zejdzie do takiego zakresu, tym bardziej w nadal trwającym trendzie wzrostowym. Znacznie gorzej, jeśli okaże się, że pullback nie będzie na tyle głęboki. W takim wypadku szukanie wejścia w dalsze podbijanie będzie musiało się odbyć z rejonu 15.850/880 a to z punktu widzenia odniesienia, jakim jest PK może nie być najbardziej komfortowym pozycjonowaniem. Ale rynek to rynek, tak póki co trzeba grać.

wykres DAX H1 16.08.2021
DAX H1 16.08.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 16.08
R3 = 16.068
R2 = 15.977
R1 = 15.886
PK = 15.801
S1 = 15.715
S2 = 15.626
S3 = 15.538

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here