Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nowy tydzień będzie istotny w kwestii dalszych potwierdzeń
  • Rynek powinien pokazać co dalej ma w zamiarze
  • Poniedziałkowa sesja ważna dla dalszego ruchu

DAX – potwierdzi czy zaprzeczy ew. dalszego spadku?

Piątkowa sesja miała zdecydowanie mocny akcent, a rynek znów nie dał rady wyrwać się z rejonów dokładnie tych samych poziomów. Non stop po każdym spadku i pogłębieniu rynek jest broniony – dokładnie tak samo jak przy zbliżaniu się do górnych ograniczeń. Dlatego w dalszym ciągu rozegrać mocniejszy swing to handel w oparciu o cud.

WYKRES DAX H1 19.10.2020
DAX H1 19.10.2020

Ta sesja może zatem być kluczowa w kwestii dalszego handlu na zejścia – jeśli rynek wyjdzie powyżej zakresu R3 i zamknie się w tych rejonach można będzie oczekiwać negacji ew. dalszych spadków. Wkroczenie w zakres dystrybucji z kolei (górny poziom) możne znacząc ponowną szansę z wyższych rejonów zgodnie z czwartkową strefą.

Tymczasem sesja intraday oraz punkty kierunkowe dla niej wyglądają jak powyżej. Znajdujemy się już w zakresie R1, na średniej. Cofnięcie do PK i dalszy ruch wiele może wyjaśnić a zarazem dać okazję lepszą niż obecnie, gdy rynek zawieszony jest w powietrzy jak lampa na suficie. W okolicach PK można będzie oczekiwać nieco żwawszego ruchu.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 19.10
R3 = 13.018
R2 = 12.964
R1 = 12.917
PK = 12.872
S1 = 12.828
S2 = 12.781
S3 = 12.730

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here