Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Zakres docelowy dla indeksu z piątku: 12.950 – 13.070 pkt
  • Rynek osiągnął zakres: 12.948 pkt.
  • Pierwszy cel został przetestowany
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX wpada w konsolidację,

Poniedziałkowa sesja pozostawiała wiele do życzenia w kwestii samego ruchu, chociaż na porannej odprawie właśnie o tym mówiliśmy – że bez USA jako normalnego dnia handlowego może być.. nazbyt stabilnie. W tym momencie widać, że nic tak naprawdę się nie zmieniło i nadal oczekuje się ruchu wzrostowego z tą drobną uwagą, że nadal wymagane będzie odpowiednie potwierdzenie ruchu – niezależnie od tego, czy rynek zatrzyma się w sugerowanym boxie, czy też wyjdzie dołem i wróci do strefy akumulacji.W obu przypadkach finał musi być ten sam: potwierdzenie ruchu, wówczas dopiero akumulacja. Wczorajsze podejście sięgnęło pierwszego z zakresów docelowych, jednak nadal jeszcze brakuje podejścia w okolice poziomu R2. Wiele obecnie zależeć będzie od rynku USA i tego jak po zamrożonej sesji się zachowają. Patrząc na drobną lukę na DAX’ie można jedynie domyślać się dzisiejszego scenariusza: zejście, pokrycie, powrót ponad PK, podejście.

wykres DAX H1 05.07.2022
DAX H1 05.07.2022

Negacja wszelkich pozycji długich nastąpi po potwierdzenie wyłamania zakresu S1. Wszystko w międzyczasie może jeszcze nadawać się na podejścia.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: —

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 05/07
Szansa na główny ruch do południa: Stabilizacja przy PK, ew. ruch wzrostowy
Cel dla sesji: 12.950 – 13.070 pkt
Potwierdzenie stojące za tezą: Wszystko w tekście
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.267
R2 = 13.115
R1 = 12.979
PK = 12.840
S1 = 12.703
S2 = 12.557
S3 = 12.415
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

NED

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułSpadki na giełdach mimo nieobecności Stanów Zjednoczonych!
Następny artykułKurs dolara we wtorek oscyluje przy 4,5160 PLN. USD/PLN nadal wysoko
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here