Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX


Poniedziałek, dzień powrotu na rynki. Zaczynamy handel w trzecim tygodniu października. Tymczasem piątkowa sesja handlowa na DAX przebiegła stosunkowo spokojnie, dając dużo intradayowych wejść w pozycje na krótkie zyski. Nie zrealizował się żaden konkretny scenariusz z piątkowej analizy, jednak też nic nie odbiegało od zapowiadanego możliwego przebiegu podczas sesji. Mówiliśmy sobie o dograniu luki wzrostowej – ta została dograna. Powiedzieliśmy sobie również o tym, że wykres nie powinien przerwać dołka z czwartkowej sesji – i tego nie zrobił. Można więc uznać, że wszystko było pod kontrolą.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres DAX M5 12.10.2018
DAX M5 12.10.2018

Mimo konsolidacji na niemieckim rynku – okazji było naprawdę wiele i co rusz postowane było jakieś wejście. Suma summarum piątek powinien zakończyć się pozytywnie dla portfeli graczy intraday – jeśli tak się nie stało, warto podsumować swoje zagrania. Jednak nie przedłużając – czas na dzisiejsze podejście do handlu.

DAX intraday

Jak wspominałem na dzisiejszej porannej odprawie – na DAX szykuje się setup korekty do poziomów dziennego pivota na poziomie 11.554. Poranny sentyment miło luki spadkowej w pierwszych minutach handlu wskazywał na wzrosty – i gdyby nie prowadzona odprawa być może skusiłbym się na niewielkie (bo przed godziną 9:00) zakumulowanie ze stosunkowo wąskim SL. Do zgarnięcia póki co były “darmowe” bo bardzo wąskie 50 punktów z ryzykiem niecałych 10 punktów.

wykres DAX M5 15.10.2018
DAX M5 15.10.2018

Istotną strefą wsparcia dla dzisiejszego handlu będzie poziom S1 znajdujący się na cenie 11.412 punktów. Tak długo jak długo ten poziom będzie utrzymywał wykres – tak długo potencjał setupu oznaczonego na powyższym wykresie jako numer 1 będzie w grze oraz w zasięgu dla pozycji długich. Przerwanie poziomu neguje scenariusz – choć warto uważać, czy poziom nie zostanie jedynie nadbity i czy nie zobaczymy powrotu powyżej strefy. Jeśli tak miałoby się jednak nie stać – wówczas celem dla pozycji krótkich będzie poziom oznaczony dziś jako S2, czyli poziom 11.270. Takie zejście około 150 punktowe nie byłoby niczym szczególnym biorąc pod uwagę ostatnio panujący trend, jednak od rynku oczekuje się dziś czego innego – przynajmniej w pierwszej kolejności.

Podsumowując: dzisiejszy sentyment wskazuje na możliwości dogrania luki spadkowej a maksymalny szacowany zasięg dla pozycji długich to poziom dziennego pivota na poziomie 11.554. Byłoby to zarazem idealne miejsce do kontynuowana spadków, czyli target 2 w 1 – cel dla długich jako TP, oraz cel dla krótkich jako szukanie potencjalnego sygnału spadkowego. Z kolei wsparciem na sesję jest poziom pierwszego wsparcia intra S1 11.412. Dopiero przekroczenie tego poziomu neguje perspektywę wzrostową i aktywuje setup short z celami dla pozycji short na dzisiejszą sesję 11.270.

Powodzenia!

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 15.10
R3 = 12.122
R2 = 11.838
R1 = 11.695
P.P = 11.554
S1 = 11.412
S2 = 11.270
S3 = 10.986

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here