Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo ciekawie: z jednej strony tydzień pełen danych z drugiej zaś coraz bardziej pogłębiająca się wojna handlowa. Wszystko to sprawia, że szacunki co do zmienności na główne indeksy w rozpoczynającym się właśnie tygodniu gwałtownie rosną. Czy niemiecki indeks zaskoczy nas ruchami w tym tygodniu?

Piątkowa sesja dała zarobić z pewnością zarówno jednej jak i drugiej stronie. Podejście około 70 punktów po czym zejście 1:1 porannego wzrostu oraz następnie konsolidacja dała kilka ciekawych setupów dla obu stron – choć z wyraźnie ograniczonymi zasięgami wynikającymi choćby z faktu oscylowania wykresu w okolicach poziomu oporowego intraday R1.

DAX – M5, przegląd sesji

Dla handlu średnioterminowego nadal mamy potencjał wzrostowy – i wyciskanie wykresu w kierunku poziomu 12.500+, którego przekroczenie może całkowicie zmienić sekwencje na niemieckim indeksie. Póki co warto pamiętać, że ostatnie spadki nie zostały jeszcze definitywnie zażegnane, a obecne wzrosty nadal mogą stanowić jedynie korektę tego układu. Jednak – ten tydzień powinien wyjaśnić coś w kwestii dalszego kierunku.

Dax Intraday

Jak zawsze w poniedziałek, krótko i zwięźle co do ruchów intra: dzisiejsza sesja rozpoczyna się luką spadkową na notowaniach futures z nowej serii 12-18. Prawdopodobnie luka zostanie szybko dograna ponieważ w dalszym ciągu sentyment na rynku otrzymuje się w pozytywnym tonie. Dla dzisiejszej sesji istotnym punktem będzie poranny re-test poziomu 12.320. To właśnie on będzie dla nas najważniejszym wsparciem dla dzisiejszego handlu intraday. Jeśli dalsze wzrosty nadal chcą się utrzymać, wówczas poziom 12.320 nie powinien być dziś drastycznie przełamany. Dla swobodnego rozegrania pozycji długich oczekuje się ponownego zejścia w okolice wymienianej strefy by następnie z celami TP1 – 12.400 oraz TP2 – 12.430 zamykać większość pozycji intra. Strefa do zbierania pozycji długich wynosi zatem 12.340 – 12.320.

W razie przełamania istotnego wsparcia intra o którym mowa powyżej, cel dla pozycji krótkich nie powinien być większy jak poziomy TP1 – 12.300 oraz TP2 – 12.260. Również – w przypadku, gdyby wykres nie zrobił wyraźniejszej korekty a wykres kontynuowałby ruch w górę – warto zwrócić uwagę czy w bliskich okolicach poziomu R1 (12.440) nie pojawi się okazja do ewentualnej obniżki wykresu. Byłby to dobry poziom dla zagrania z risc ratio na poziomie 3:1 z SL 15 do 45 – 60 pkt TP.
Nie oczekuję dziś od rynków dużych spadków, a jedynie takie, które pozwolą rozegrać kontynuację wędrówki ku górze. Mimo wszystko – ze względu na wspomniane już zawirowania geopolitycznie, warto uważać na budowanie konkretnych scenariuszy.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 24.09
R3 = 12.578
R2 = 12.487
R1 = 12.439
P.P = 12.396
S1 = 12.348
S2 = 12.305
S3 = 12.214

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDubaj wdraża system płatności oparty na Blockchain
Następny artykułIndie zajmują majątek GainBitcoin. Chodzi o $60 mln!
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here