Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX z tymi samymi poziomami PK na wtorkową sesję
  • Na rynku niewiele się zmieniło – jedynie dogranie luki było widoczne
  • Na dziś podejście do R2 możliwe, następnie szukanie shorta może być zasadne

Wtorkowe polowanie na DAX

Dzisiejsza sesja może znacząco różnić się od wczorajszej w kwestii zmienności. Wczoraj brak USA widoczny był i odczuwalny na wykresie. Niewielka zmienność, choć dość przewidywalny ruch. Dojdzie do PK, utrzymanie, dogranie luki niewielkim nadbiciem i powrót do R1. Obecnie mierzymy się z zakresem praktycznie 1 do 1 względem wczorajszego rozpoczęcia sesji.

WYKRES DAX H1 16.02.20021
DAX H1 16.02.20021

Na dziś całkiem ciekawym rozwiązaniem byłoby podejście indeksu do zakresu R2 i cofnięcie. Życzeniowo podchodząc fajnie, jakby to miało miejsce jeszcze w połączeniu z wyładowaniem strefy, czyli szybkim podejściem i równie szybkim zbiciem rynku. W przeciwnym wypadku, jeśli rynek miałby spokojnie rosnąć, step by step podchodząc do zakresu R2, rodzi to ryzyko zwyczajnego gotowania żaby i wyciągania dalszego ruchu.

Obecnie nastawiony jestem już na korektę ruchu, jednak brakuje tylko poziomu + triggera do wejścia. Nie jestem przekonany do R1 jako właśnie taki zakres szukania potencjalnej przeceny, ponieważ rynek nieczęsto wykonuje setupy dokładnie takie same jak dzień wcześniej i strefa ta zwyczajnie może już tak nie zareagować. Dlatego też będę wyczekiwał podejścia do R2 -> odpowiedniej reakcji na wyhamowanie wzrostów i ew. dystrybucji intraday pod zakres PK/S1, S1/S2.

Dzisiejsze poziomy PK*: 15.02
R3 = 14.275
R2 = 14.211
R1 = 14.144
PK = 14.085
S1 = 14.026
S2 = 13.963
S3 = 13.895

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here