Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks wykonują podejście wzrostowe
  • Rynek nadal jednak znajduje się pod presją wzrostową
  • Dziś może zostać strzelony zakres 14.146 punktów podczas sesji intraday

Dalsze podejścia możliwe, rynek w tendencji wzrostowej

Niemiecki indeks dość sprawie – trzeba przyznać – poradził sobie z wygenerowaniem opisywanego podczas wczorajszej analizy podejścia. Mocne, o wiele mocniejsze wyjście górą jako jackpot dla pozycji długich sprawiły, że wczorajszy handel na indeksie był praktycznie jednokierunkowy. Nawet rozegranie cash-out systemu, wynikającego z jednego z najczęściej realizowanych schematów PSV było relatywnie ciężkie do rozegrania ponieważ sama reakcja była niezwykle wolna.

wykres DAX M1 24.02.2021
DAX M1 24.02.2021

Choć istotnie rynek zszedł, to tempo spadku pozostawiało wiele do życzenia i według mnie obarczone było dość spory ryzykiem. Już o wiele łatwiej podczas wczorajszej sesji było rozgrywać złoto, dające interpretować wiele sygnałów jako tych właściwych. W każdym razie rynek na dziś z PK wygląda tak jak poniżej – PK na wysokości zakresu 14.000 pkt i póki nie zostanie przekroczony – wszystko jest w solidnym longu aż do zakresu 14.145 punktów.

wykres DAX H1 25.02.2021
DAX H1 25.02.2021

Opisany target dla sesji intraday wynika z określenia ostatnich szczytów – podwójnego szczytu – jako istotniejszej strefy. Bądź co bądź, ale reakcja rynku była tam dosyć stanowcza więc nie ma co pomijać tego zakresu jako istotnego. Shorty dziś jako pomniejszy handel wchodzą w grę, jednak tylko wg. typowych schematów i z dużą dozą ostrożności.

Dzisiejsze poziomy PK*: 25.02
R3 = 14.194
R2 = 14.126
R1 = 14.060
PK = 14.002
S1 = 13.942
S2 = 13.876
S3 = 13.811

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here