Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Rynek we wtorek dociera do zakresu dziennego R1
  • Na wyższe podejście nie było jednak co liczyć
  • Sesja azjatycka ściąga rynek znów do poziomu S1
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Azja ściąga indeksy w dół

No cóż, wystarczyłoby podtrzymać ruch z wieczornej sesji, aby od razu kolejnego dnia starać się wygenerować podbicie do wyższych rejonów niż pierwszy opór intraday. Niestety nocna sesja, po godzinie 3 w nocy ściąga rynek o wiele niżej, bo z zakresu R1 praktycznie do testy zakresu S1. Czy jednak musi być to jednoznaczne z dzisiejszym, dalszym spadkiem? Niekoniecznie.Rynek odnotował zejście, ale S1 nadal jest bronione, przynajmniej na godzinę 05:45, więc jak dla mnie na razie odgrywany jest ten sam schemat, jak podczas poprzednich dni. Wyjście ponad PK = dalszy ruch R1/R2.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dlatego też ani PK ani układ nie zmienia swojego podejścia na dziś za wyjątkiem jedynie poziomu docelowego, który zostanie obniżony z uwagi na ewidentny brak takiego ruchu, na jaki liczyłem jeszcze wczoraj.

wykres DAX H1 06.10.2021
DAX H1 06.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrostowa, na zasadzie układu korekcyjnego.
Target dla sesji: 15.180 – 15.240 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsze utrzymanie dołków, wybronienie S1 z nocnego zejścia, wyjście ponad PK będzie dodatkowym potwierdzeniem ruchu w stronę zakresu docelowego.
Dzisiejsze poziomy PK*: 06.10
R3 = 15.370
R2 = 15.282
R1 = 15.195
PK = 15.107
S1 = 15.020
S2 = 14.933
S3 = 14.850

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 5 październik 2021 r.
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) rośnie w środę do 3,97 PLN, co dalej?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here