Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza analiza skupiła się na prostym setupie: “Dla pozycji długich – tylko poziom re-testu dzisiejszego otwarcia lub maksymalnie do 20 punktów niżej z celem dziennego pivota. Jeśli pivot zostanie pokonany co najmniej pełną świecą M5 – wówczas powinniśmy zobaczyć nieśmiałe podejście w bliskie okolice poziomu R1. Pozycje typu short – oczekiwanie w okolicach R1 lub pivota jeśli dojście do poziomu odbędzie się i zobaczymy najmniejsze zawahanie na strefie – short z celem 50 – 60 punktów“. Test się odbył – Pivot i R1 zaliczone, czego chcieć więcej? Ano obiecanego shorta nie było!

Wykres DAX M5 25.10.2018
DAX M5 25.10.2018

Mniej więcej taką treść wiadomości wczoraj wieczorem dostałem. Czasem zastawiam się czy rynek a może sami jego uczestnicy to poważne osoby? Zresztą, jak mogą być poważne, skoro statystyka analiz to 70% a ktoś pisze do Ciebie, że jeden z czterech kroków opisanych co się dziś stanie nie wypala. To jest właśnie w rynku najpiękniejsze – co sprawa, że aż chce się handlować.

W każdym razie, po krótkim przerywniku wracamy do analizy dnia wczorajszego – Układ dnia wczorajszego był typowym recovery na rynkach – dlatego tak dobrze przedstawiane setupy na dzień “siadły”. Dodatkowo warto zajrzeć w jaki sposób na nienienieckim indeksie wygląda w chwili obecnej profil wolumenowy, czyli wolumen na poszczególnych strefach. Poniżej zaznaczony przedział cenowy, w którym aktualnie się znajdujemy – a w nim widoczna strefa, która będzie broniona. Taki schemat dla dużego uproszczenia czytelnikom powinno się czytać tak, że czym większe skupisko wolumenu na stronie – tym mniejszy ruch, czym mniejszy tym analogicznie ruch jest większy. Dlaczego tak się dzieje?

wykres VOL DAX 25.10.2018
VOL DAX 25.10.2018

Wykres przedstawia nic innego jak strefy, które są bronione i strefy – w których obrót był na niskim poziomie. Zwykle obrona kojarzy nam się z czym? Ano właśnie, z miętoleniem się wykresu w jedna i w drugą nim finalnie – łaskawie – wykonany zostanie ruch. Z kolei puste strefy z czym się kojarzą? Ano z tym, że na poziomach nie było zbytniej walki. Teraz dodając 2 do 2 wiemy już mniej więcej na czym to polega. Dlatego strefa 11.300 jest w tym momencie istotną strefą z punktu widzenia wolumenu a strefy poniżej 11.200 są strefami przestrzału, gdzie odbywa się dziki zachód i zejścia i podejścia mogą być raptowne.

DAX intraday

Powyżej wyjaśniliśmy sobie zatem jakie niebezpieczeństwa na obecnym poziomie nas czekają. Na dzień dobry wykres DAXa otwiera się na S1 – takie otwarcia zaraz na wsparciach statystycznie są wykorzystywane do niewielkiego choć – bardzo pewnego long. Choć analiza jest pisana kiedy ruch dopiero zaczyna się wykonywać, więc już nikt nie będzie w stanie tego rozegrać z tutejszego podłapania setupu – to warto zanotować sobie to w dzienniczku. W tym przypadku ryzyko wynosiło 5 punktów. Słownie: pięć punktów, z profitem około 30 choć wykres poszybował 100. Da się? Da się.

Ciężko powiedzieć czy ruch wykona dalsze 10, 20, czy 100 punktów ale jedno jest pewne – na dzisiejszą sesję poziom S1 jest bardzo istotny i stanowi obronę byków na dziś. Byków nie na całego swinga 1000 punktowego, ale dla utrzymania prawdopodobieństwa podejść oraz tego, że ruchy w górę są racjonalne i nie jest to łapanie noża. S1 stanowi ostatnie miejsce obrony takiego układu. Poniżej każde łapanie L jest obarczone o wiele większym ryzykiem. Maksymalny zasięg dla pozycji długich na dziś to poziom R1, czyli strefa 11.418 i nie oczekuje się mocniejszych podejść.

Pozycje typu short z kolei łapane mogą być z targetu dla długich, czyli okolic R1 jeśli wykres tam podejdzie, lub po przełamaniu poziomu S1 z celem 10.920 punktów. A jeśli zmienność dziś mnie zaskoczy to może i nawet nasz średnioterminowy cel 10.820 zostanie capnięty. Kto to wie?

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 26.10
R3 = 11.834
R2 = 11.539
R1 = 11.418
P.P = 11.243
S1 = 11.123
S2 = 10.948
S3 = 10.652

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here