Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek niemieckiego indeksu testował wczoraj PK
  • Późniejsza reakcja wskazywała na możliwość podejścia do górnych ograniczeń
  • Rynek wyhamował jednak ruch w okolicy zakresu 15.260 punktów

DAX nadal ma szansę na podbicie pow. zakresu R1

Kolejna sesja, kolejny bez-ruch, chociaż wczoraj to szybkie zejście po godzinie 13:00 nie dość, że było zastanawiające (reakcja na wszystkich rynkach – w tym złota) to w dodatku indeks przetestował w punkt zakres PK, dając szansę na rozegranie kontry. W tym momencie, post-factum widać, że podbicie miało miejsce jedynie – lub “aż” w sumie jak na obecny kontekst – na około 90 punktów.

wykres DAX H1 14.04.2021
DAX H1 14.04.2021

W sumie nie jest to mało tak patrząc z perspektywy kilku ostatnich sesji. W tym momencie zatem oczekuje się dokładnie tego samego od rynku jak i od schematu, który można będzie ewentualnie wykorzystać podczas dzisiejszego handlu. Propozycja tego, jak może rynek dziś wyglądać do rozegrania na powyższym wykresie indeksu.

Dzisiejsze poziomy PK*: 14.04
R3 = 15.510
R2 = 15.407
R1 = 15.300
PK = 15.194
S1 = 15.091
S2 = 14.982
S3 = 14.873

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here