Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nic nie zmieniło się od poprzednich sesji
  • Nada mamy cel na poziomach R1 i R2
  • W tym momencie obserwować trzeba reakcja ponad PK
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wszystko stoi teraz po stronie byków

Dziś krótko: nadal ten sam schemat handlu jest praktykowany. Cel na sesję to 15.240 – 15.330, czyli zakres R1 i R2. Wczoraj wręcz idealnie przetestowaliśmy wskazywaną przeze mnie strefę „last chance to buy” obozu byków i wszystko powyżej S1/PK jest w longu.Negacją będzie przełamanie dopiero zakresu 14.988 punktów. Dziś jednak szacuję strzelenie chociaż pierwszego z zakresów docelowych.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 13.10.2021
DAX H1 13.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Odbicie do rejonu 15.240/330.
Potwierdzenie stojące za tezą: Wybronienie opisywanej wczoraj strefy „last call”, wyjście ponad S1/PK, long panie, long.
Dzisiejsze poziomy PK*: 13.10
R3 = 15.426
R2 = 15.331
R1 = 15.240
PK = 15.150
S1 = 15.056
S2 = 14.962
S3 = 14.868

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 12 października 2021: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) pozostaje przy 4,58 PLN. Rynek nie zmienia kontekstu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here