Naga Markets

Strategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • DAX podczas czwartkowej sesji pokazuje mocniejszy akcent spadkowy
  • Rynek przez to daje szansę na wygenerowanie możliwego swingu spadkowego
  • Dwie strefy mogą zdecydować o tym, czy rynek dalej będzie zawracać

Rynek z szansą na dalsze spadki, wyczekiwanie na reakcję

Wczorajsza sesja podkreśliła niejako sentyment na rynku, trudno się z tym nie zgodzić. Zejście suma summarum jest już dość widoczne – a w kontekście intraday może ono oznaczać dziś jeszcze większą chrapkę na dogrywanie spadającego indeksu. Problem polega na tym, że z wyższego TFu nadal jesteśmy w jednym i tym samym zakresie, przez co kompletnie nie wiadomo czego po sesji intraday można będzie się spodziewać.

wykres DAX H1 16.10.2020
DAX H1 16.10.2020

Według punktów kierunkowych na dzisiejszą sesję jesteśmy na moment pisania analizy poniżej pozytywnej struktury. Też nic w tym dziwnego i gdyby tylko się dało to PK ustaliłbym powyżej 12.800+. Jednak znacznie ograniczyłoby to handel, więc wyhamowałem z subiektywnością do zakresu 12.775 punktów. Przełamanie tego zakresu i ustabilizowanie ceny powyżej dopiero według mnie da sygnał do dalszej wspinaczki indeksu. Wszystko poniżej będzie zabawą w łapanki dołków i choć czasem się to udaje, ograniczanie ryzyka powinno być priorytetem.

Jeśli indeks miałby kontynuować to, co rozpoczął przed paroma dniami dziś idealną strefą do strzału byłby zakres 12.450 punktów. Wszystko w okolicach PK, którego rynek nie byłby w stanie przełamać jest IMO w shorcie, który może właśnie tam wycisnąć dalsze zejścia.

wykres DAX H4 16.10.2020
DAX H4 16.10.2020

Tymczasem z projekcyjnego podejścia dwie strefy zostały oznaczone jako ciekawe do dalszego handlu na krótką. Jeśli wyciskanie dalej ma trwać mógłby z tego być całkiem ciekawy sygnał spadkowy – ale określony na dokładnej strefie, nie gridowanie 1k punktów. Wszystko zostało wczoraj dokładnie opisane. Oczekuję wejścia w strefy w nowym tygodniu handlowym oraz dalszych reakcji.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

XTB

Dzisiejsze poziomy PK*: 16.10
R3 = 13.090
R2 = 12.984
R1 = 12.873
PK = 12.775
S1 = 12.677
S2 = 12.564
S3 = 12.454

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here