Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Piątkowa sesja może być dla wielu zaskoczeniem – to jeden z tych dni, kiedy fiksowanie się na konkretny kierunek sprawia, że konto zostaje mocno nadwyrężone lub odpowiednio zarobione. Zasięg na ponad 320 punktów może nie jest codziennością – jednak w swingu (który nadal trwa!) prawdopodobieństwo wystąpienia znacznych impulsów w obranym przez walor kierunku jest znacznie większe, a więc i relatywnie częściej spotykane. Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia handel na niemieckim indeksie był stosunkowo przyjemny – dwa wygenerowany sygnały sprawiły, że bez większych problemów dzienny target został zrealizowany – jeszcze nie wiedząc jak duży zakres ruchu zostanie osiągnięty.

wykres DAX M5 15.02.2019
DAX M5 15.02.2019

Pierwsze sygnały zaraz po godzinie 9:00 to głównie to, na co zwracałem uwagę w analizie – czyli: “Na dziś kluczem będą poziomy dziennych pivotów oraz reakcja wolumenu na ich poszczególnych poziomach” – gdzie zejście pod poziom dziennego S1 wygenerowało niemal natychmiast sygnał pro-wzrostowy, wykorzystany na podejście blisko 25 punktów.

Również w piątek prowadzony był webinar na temat aktualnej sytuacji niemieckiego indeksu, w której bardzo szczegółowo opisane zostało jak prezentuje się indeks w kontekście spółek, rynku opcyjnego oraz “rynku wolumenu” – czyli najważniejszych stref obrotu. Do tego wszystkiego zwieńczenie nałożeniem na poziomy wszelkich pozyskanych informacji na wykresie indeksu.

wykres DAX D1 15.02.2019
DAX D1 15.02.2019

Zdaje się, że omawiany scenariusz średnioterminowy ma dość duży potencjał realizacji – a dzisiejsza sesja już wykonuje pierwszy ruch mogący wskazywać, że niedługo wygenerowany zostanie kolejny sygnał dotarcia do strefy 11.500 punktów.

DAX intraday

Podczas poniedziałkowej sesji nie można wymagać wiele – choć najciekawszym scenariuszem dnia mógłby okazać się scenariusz zejścia pod poziom dziennego pivota oraz podejście powrotne do strefy bliskiej poziomowi 11.400 punktów (niebieski scenariusz). Warto dodać, że podczas normalnej sesji handlowej po takim wzroście oraz zbudowaniu tak wyraźnej sekwencji wzrostowej poziom 11.220/240 powinien być mocno broniony, w celu utrzymania trwającego sentymentu. Jednak – zwracając uwagę na fakt, że dziś jest poniedziałek – prawdopodobieństwo wystąpienia konsolidacji (różowy scenariusz) jest równie duże.

WYKRES DAX M5 18.02.2019
DAX M5 18.02.2019

W jednym bądź w drugim przypadku opcja przełamania dziennego pivota nie została założona – poziom powinien być broniony. Jeśli jednak miałoby dojść do jego przełamania, celem dla pozycji typu short będzie poziom 11.100 punktów. Podczas poniedziałkowej sesji warto pamiętać, że statystycznie ruchy są bardziej ograniczone tym bardziej – kiedy poprzedzająca sesja wykonała ponad dwukrotnie większy zasięg niż wynosi standardowy dzienny ATR.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.02
R3 = 11.840
R2 = 11.528
R1 = 11.424
P.P = 11.218
S1 = 11.114
S2 = 10.907
S3 = 10.597

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here