Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Piątkowa sesja nie wyróżniała się niczym szczególnym – typowe piątkowe oscylowanie pomiędzy poziomami dziennego pivota a pierwszym oporem intraday R1. Jedyna ciekawą informacją z ostatniej sesji tygodnia były dwa momenty wyprzedażowe o nasilonym obrocie na strefie 12.120 / 12.100. Zaraz prze godziną 10:00 oraz chwilę po godzinie 18:00 doświadczyliśmy podobnej reakcji na dojście do wyżej wymienionych poziomów z wyładowaniem sięgającym 750 (w przypadku pierwszego) i 900 (w przypadku drugiego) kontraktów na świecę M1.

Taka informacja oznacza, że poziomy są dla kogoś istotne z perspektywy pozbywania się kontraktów – ostatnie, trzecie podejście na zakończenie handlu do strefy podażowej zareagowało dokładnie w ten sam sposób, sprawiając, że poniedziałkowa sesja otwiera się luką spadkową i wykres praktycznie od razu nurkuje pod drugi poziomu dziennego wsparcia S2.

DAX – M5, przegląd sesji

Sięgający poniedziałkowej sesji z ubiegłego tygodnia, profil wolumenowy wskazuje, że zbliżamy się do istotnej strefy wsparcia 12.000 / 11.995. Z kolei poziomy 12.090 / 12.100 są na chwilę obecną ważną strefą obrotu, a więc z perspektywy wykresu znajdującego się pod poziomami, stanowi to opór wolumenowy z ostatnich 5 sesji intraday.

DAX – profil wolumenowy

Ciekawe, że poruszane zjawisko short squeeze może zacząć wypełniać się już dziś, choć osobiście uważam, że wyciśnięcie krótkich trwało zbyt wolno i dało zbyt dużo możliwości na ucieczkę z pozycji dla typowych gridowców, nieodpuszczających pozycji łatwo. Z tego względu poziom wyznaczony dziś jako wsparcie 12.000 / 11.995 będzie dla mnie w centrum zainteresowania z perspektywy dalszego rozwoju sytuacji.

Dax Intraday

Wśród najbardziej tracących spółek na dzisiejszym rozpoczęciu sesji są również te z TOP6, które odgrywają największą rolę jako składowe indeksu. Budująca się negatywna struktura od rana nie zmieni się dotąd, dopóki sytuacja na tych 6 spółkach nie ulegnie zmianie. I choć straty nie są jeszcze duże – już przekładają się na prawie 30 punktowy spadek indeksu.

DAX – przegląd spółek

Dla dzisiejszej sesji jak już zostało wspomniane – istotnym poziom wsparcia będzie poziom 12.000 / 11.995. Dopiero w bliskich okolicach tej strefy szukać będę ewentualnego odreagowania wykresu w postaci 30 – 40 punktowej korekty spadku. Początek sesji zainicjowany piątkową wyprzedażą szykuje się spadkowo i przełamanie poziomu S2 zainicjuje kolejne targety z TP1 – 11.985 oraz TP2 – 11.900. W razie odreagowania wykresu już w tym momencie, stuknięcie poziomu S1 (12.083) od góry może być kolejną okazją do dołączenia do pozycji krótkich. Na chwilę obecną trudno stwierdzić, jak ważna było upłynnianie kontraktów podczas piątkowej sesji, jednak sam wykres porannym sentymentem wskazuje relatywnie sporą wagę tej informacji. Dziś bardzo ostrożnie podchodzić będę do pozycji długich.

Aby sentyment dla dzisiejszej sesji uległ zmianie, wykres musi pokonać dziennego pivota (12.109), dopiero wówczas szukać będę po korekcie dołączenia do pozycji długich. Idealnym scenariuszem byłoby pokonanie pivota oraz jego re-test z poparciem obrotu na strefie. Wówczas poziomami dla dalszych pozycji byłoby TP1 – 12.140 oraz okolice TP2 – 12.165. Jednak jak już pisałem, bardzo ostrożnie będę dziś podchodził do pozycji długich i raczej dołączał do wzrostów po korekcie, niż szukał odbicia na wybranych wsparciach intra.

Poniżej, jak zawsze znajdują się poziomy PV na dzisiejszą sesję intraday.

Powodzenia!

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 17.09
R3 = 12.233
R2 = 12.171
R1 = 12.145
P.P = 12.109
S1 = 12.083
S2 = 12.047
S3 = 11.985

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here