Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Czwartkowa sesja skupiała się wokół istotnych dla sesji intraday poziomów – zarówno tych wyznaczonych z samych Punktów Kierunkowych, ale również z samych pivotów (zwłaszcza S1 oraz samego pivota dziennego). To z kolei oznacza, że sygnały generowane przez rynek były klarowne, czyste i jasne – co skutkowało zrobieniem dziennego targetu w około 40 minut sesji, dodatkowo robiąc blisko 80 procentową rezerwę na kolejną – piątkową sesję.

wykres DAX M5 17.01.2019
DAX M5 17.01.2019

Warto zwrócić uwagę, że choć często pivoty oraz punkty kierunkowe są w podobnych miejscach, to jednak ich ustalenie wynika z zupełnie innych założeń – jednak zarówno jedno jak i drugie (proste i oczywiste) generuje często wysokiej klasy sygnały na sesję intra. A w połączeniu tego wszystkiego z wolumenem oraz budującą się sekwencją – potrafią działać cuda.

Nie przedłużając jednak – zapraszam do poniższego przeglądu dzisiejszej sesji.

DAX intraday

Podejście na dzisiejsza sesję handlową będzie stosunkowo proste – podczas pierwszych godzin handlowych nie powinniśmy doświadczyć większych spadków a raczej kontynuacji wczorajszego sentymentu – zresztą bardzo trafnie określonego podczas wczorajszej analizy. Zadając sobie pytanie co bym zrobił będąc graczem na niemieckim rynku mającym znaczenie – pewnie odpowiedziałbym: wyciągać wykres ile się da! Jednak rynek nie działa tak kolorowo i prosto, dodatkowo smaczku dodaje fakt piątku – czyli ostatniej sesji tygodnia. Dlatego też wyciągnąłbym wykres w poziomy 11.060/11.075 punktów następnie wszystko zbijając – brutalnie – do poziomów 10.930, aby czasem nie dać zbyt wielu inwestorom posmakować poziomu 11 tysięcy punktów.

wykres DAX M5 18.01.2019
DAX M5 18.01.2019

Jeśli jednak pierwsze podejście indeksu będzie słabsze niż początkowo zakładam – wówczas pierwszy poziom oporu oznaczonego z PK będzie dobrym miejscem, aby ponownie re-testować główny poziom dzisiejszego wsparcia dla układu wzrostowego, czyli poziomu 10.960. Oba scenariusze naniesione są na powyższy wykres aby mniej – więcej zobrazować jak mogłoby to wyglądać.

Należy też pamiętać, że wychodzę czasem z dość radykalnymi scenariuszami – dlatego nie wiedząc, czy chłopaki z Frankfurtu będą mieli na tyle fantazji ułańskiej co ja – może być sytuacja w której poziom 11k zostanie po prostu utrzymany po jego wcześniejszym przełamaniu a wykres w piątek wyciskać będzie z inwestorów widzących wszędzie shorty ile się da.

Warto dodać, że nadal założenia dla opisywanego około dwa tygodnie temu swing longa nie zostały ani zrealizowane (11.750/880) ani zanegowane (zejście poniżej 10.500) – tak ku przypomnieniu. Poniżej wartości dzisiejszych pivotów intra.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.01
R3 = 11.242
R2 = 11.079
R1 = 11.018
P.P = 10.916
S1 = 10.855
S2 = 10.752
S3 = 10.590

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – koniec wojny handlowej na horyzoncie?
Następny artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 18 stycznia 2018 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here