Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja idealnie wpisała się w to, co założone zostało podczas analizy. Oczekiwane było zejście na niemieckim indeksie – i tego trzymać się powinno z dużą uwagą zwróconą na fakt, że nie powinno wczoraj dojść do dogrania luki wzrostowej – “Statystycznie luki na niemieckim indeksie są dogrywane, jednak warto zwrócić uwagę, że całość schematu wzrostowego może świadczyć o chęci stworzenia “pułapki niedźwiedzia” dla rynku“. Tak też się stało – luka nie została dograna, a jeśli wykres chce utrzymać taki stan rzeczy i podczas dzisiejszej sesji – wsparcie intraday opisane poniżej powinno dziś być respektowane przez cenę.

wykres DAX M5 23.11.2018
DAX M5 22.11.2018

Podczas wczorajszej sesji w trakcie mówiliśmy również o wytworzeniu strefy oporowej oraz niewielkiej sekwencji, która praktycznie do końca sesji była przez wykres przestrzegana. Również – w uaktualnieniu poziomów podczas posta pre-marketu wspominane było, że na dalszą część sesji po godzinie 14:30 oczekuje się raczej konsolidacji od rynku: “Podczas dzisiejszej sesji na DAX poziomy wyznaczone z porannej analizy chodzą bez zarzutu, a na dalszą część sesji nie oczekuje się większych rewelacji bez udziału rynku amerykańskiego. Szacuje się konsolidację pomiędzy poziomami zaznaczonymi na poniższym wykresie“.

Nic szczególnego podczas wczorajszej sesji się nie wydarzyło ponad opisaną część – dlatego nie przedłużając więcej – DAX intra poniżej.

DAX intraday

Na dziś krótko i na temat: to, co wczoraj było sekwencją (widoczne na pierwszym wykresie, powyżej) dziś jest niewielką strefą oporową, która powinna zostać re-testowana. Następnie od wykresu oczekuje się zejścia na ponowny test dzisiejszego low, które pokrywa się z wczorajszym dołkiem. Jest to jedno z ważniejszych wsparć na dzisiejszą sesję intraday, ponieważ jak zostało powiedziane w pierwszej części – podczas podsumowania wczorajszego dnia – jeśli pułapka niedźwiedzi ma zostać utrzyma, wówczas luka nie powinna zostać dograna. Jeśli zostanie, czar rynku niejako pryśnie, ponieważ będzie to oznaczało i wskazywało zarazem na ponownie konsolidację pomiędzy poziomem wsparcia 11.000 a 11.250/260. Dzisiejszy Support III będzie zatem szczególnie istotny dla byków i tam właśnie powinno być szukanie pierwszych pozycji typu long z oczywistym zleceniem zabezpieczającym typu stop loss.

DAX M5 23.11.2018
DAX M5 23.11.2018

W przypadku przełamania wsparcia (co na chwilę obecną stanowi prawdopodobieństwo mniejsze niż 30%) zejście pod poziom dogrania luki będzie wydawać się jedynie formalnością. To jest również niewielkie wsparcia dla wykresu. Setup jasno i wyraźnie oznaczony na powyższym wykresie jako niebieskie strzałki pokazuje dokładnie ten schemat.

Od rynku oczekuje się dziś kontynuacji pułapki niedźwiedzia i wyjście powyżej strefy 11.260. Mogę się mylić, ponieważ dziś piątek i to w dodatku bez rynku US, jednak schemat zdaje się właśnie to wskazywać. Dlatego dziś – ekspozycja na pozycje długie w przypadku utrzymania wspominanego – najważniejszego – wsparcia będzie stosunkowo większa niż dla pozycji typu short.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 23.11
R3 = 11.477
R2 = 11.325
R1 = 11.236
P.P = 11.173
S1 = 11.840
S2 = 11.021
S3 = 10.869

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here