Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Rozpoczyna się ostatnia sesja tygodnia – piątek, 13 sierpnia
  • Obecnie indeks strzela zakres dziennego R2, a oczekiwane jest jeszcze R3
  • Czy indeks będzie w stanie strzelić zakres 16 tysięcy punktów?

Rynkowi niewiele brakuje do targetu

Obecnie widzimy niemiecki indeks 30 największych spółek przy zakresie dziennego R2 – a raczej jego CFD-kowy odpowiednik, który słania się w rejonie 15.937 punktów. Strzeliliśmy zakres drugiego oporu intraday a wiele wskazuje na to, że istnieje spora szansa na dobrnięcie do zakresu R3, gdzie znajduje się magiczny poziom 16 tysięcy punktów.

W ostatni piątek omawiałem rynki podczas programu trading room week, gdzie właśnie ten poziom wskazywany był za target. Brakuje do niego ledwie 50 punktów liczyć od wczorajszego szczytu – niewiele. Pytanie jednak czy na tyle niewiele aby strzelić ten zakres, czy rynek po złości zawróci zaraz przed targetem robiąc tylko smaka.

Tak czy owak handel powinien być dziś poparty faktami. Setup – potwierdzenie – wejście – realizacja, nie odwrotnie. Dla mnie rynek może generować sygnały typu long ponad R2 lub dopiero w okolicach R1 jeśli okaże się, że cofnie. Short przewidywany byłby tylko wtedy, kiedy struktura ewentualnie zostałaby przełamana.

wykres Kurs DAX H1 13.08.2021
Kurs DAX H1 13.08.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 13.08
R3 = 16.020
R2 = 15.930
R1 = 15.840
PK = 15.750
S1 = 15.665
S2 = 15.580
S3 = 15.490

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGrodno potwierdza rekordowe wyniki za I kwartał 2021/22
Następny artykułKurs dolara w piątek spada do 3,89 PLN. USD/PLN testowało jednak 3,92
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here