Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX podczas poniedziałkowej sesji generują cofnięcie
  • Jest to jedna z pierwszych sesji o takiej zmienności od dawna
  • Rynek tym samym zbliża się do istotnego zakresu wsparcia

Niemiecki indeks może dać niebawem sygnał sprzedażowy

Słowa wtorkowego PSV można by rozpocząć od słów: “w końcu”. W końcu zmienność wraca, w końcu zmienia się nieco układ rynku – w końcu jest na co zwracać uwagę i pod co grać. Wczorajszy ruch co prawda nie był game-changerem – jeszcze, jednak to jest już wystarczający ruch do tego, aby spokojnie przygotować się pod ewentualność wygenerowani dość konserwatywnego sygnału sprzedażowego.

W tym momencie patrząc z perspektywy handlu typu swing, czyli na nieco dłuższe zasięgi i w oderwaniu od intraday: rynek kształtuje się tak jak poniżej. Zakresem wsparcia sekwencyjnego jest poziom 13.580 punktów z uwzględnieniem +-30 pkt przy obecnej zmienności. Wyłamanie tego zakresu w końcu da pełen sygnał sprzedażowy, który będę się starał wykorzystać na zejście do poziomów 13.230 oraz 13.050 pkt.

WYKRES DAX H4 26.01.2021
DAX H4 26.01.2021

Tak się kształtuje rynek swing w przypadku niemieckiego indeksu. Teraz kwestią jest wyczekanie dalszej reakcji, czyli wyłamanie tego zakresu. Ostatnim razem zbyt optymistycznie podszedłem to zagadnienia swing i nie przewidziałem tego, że rynek będzie miał tak wielkie opory na zrobienie czegokolwiek – nie mówiąc już o spadkach. Dlatego wracam do założeń konserwatywnych, które widać powyżej.

Tymczasem w kwestii intraday. PK wyglądają już nieco bardziej logicznie i dla mnie brak zaangażowania odpowiedniego w wyłamanie poziomu 13.710 będzie oznaczać szukanie w dalszym ciągu po korektach dołączenie do ewentualnego S. Powrót powyżej PK dopiero sprawi, że celem stanie się R1, w co na ten moment jeszcze wątpię. Dla spadków nie zdziwiłbym się, gdyby rynek w przypadku utrzymaniu PK atakował S3.

wykres DAx H1 26.01.2021
DAx H1 26.01.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 26.01
R3 = 13.888
R2 = 13.827
R1 = 13.765
PK = 13.710
S1 = 13.650
S2 = 13.580
S3 = 13.520

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here