Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja idealnie wpisywała się w opis z analizy: “Tu nie oczekuję większego podejścia do góry, bardziej skłaniam się ku teorii, że dziś może wystąpić konsolidacja na tych poziomach“. Konsola miała zasięg stosunkowo duży, jednak nadal to była tylko konsolidacja. Wsparcie rozrysowane z rana idealnie wspierało wykres natomiast strefa oporowa wytworzona w ciągu sesji trzymała wykres praktycznie do końca – dopiero po godzinie 21:30 została przełamana.

wykres dax m5 30.10.2018
dax m5 30.10.2018

Również wczoraj padło co najmniej kilka razy pytanie skąd wziął się poziom – z którego wykres wczoraj tak dobrze odbijał a był przecież naniesiony przed rozpoczęciem handlu a nie w jego trakcie. Mowa oczywiście o zielonej linii, o której wczoraj mówiliśmy sobie jako o najważniejszym punkcie dnia. A setup wyglądał następująco z dnia wczorajszego.

WYKRES DAX M5 30.10.2018
DAX M5 30.10.2018

Linia była oczywiście sekwencją, niczym więcej. Może nie tak bardzo klarownie na pierwszy rzut oka widoczną, ale sekwencją. Zwróćmy uwagę, że w dniu poprzednim linia stanowiła moment, który rozpoczynał mocniejsze ruchy – na początku dnia ponowne wyjście powyżej wywołało momentum wzrostowe – pod koniec dnia zaś spadkowe z wyciągnięciem strefy i finalnym zamknięciem notowań powyżej tego punktu. Wniosek? Istotna strefa.

W moich analizach nigdy nie ma niczego skomplikowanego a następnego dnia – dokładnie tak jak dziś – podsumowuję poprzednią sesję właśnie po to, aby wszyscy zrozumieli tok myślenia nie tylko samego PSV, ale również ogólnego podejścia do rynku. Choć pewnie większość dotychczas uważała, że podsumowanie to jakaś forma samo-pochwały. Ale do rzeczy – co podczas dzisiejszej sesji może nas czekać?

DAX intraday

Przede wszystkim warto podczas dzisiejszej analizy zwrócić uwagę na to, że z rynku opcyjnego ubyło dość sporo opcji z poziomu docelowego swing short, czyli okolic 10.950 / 10.850. Co to możne oznaczać? A – wygaśnięcie opcji, B – wycofanie zleceń zabezpieczających lub znaczna jej redukcja.

Jeśli chodzi o opcje A – normalne, że opcje wygasają w pewnym okresie. Jednak, czy taka ilość? Ciężko stwierdzić jednoznacznie. Jeśli chodzi o drugi schemat myślenia, wówczas można założyć, że podczas ostatniego zejścia – o którym po cichu mówiłem, że może być wykończeniem spadków – choć target nie został w pełni zrealizowany – to jedna sama struktura to sugerowała. Świadomość mówi – koniec short na jakiś czas – teoria mówi, short jeszcze pójdzie do poziomów docelowych.

DAX OPEN INTEREST 31.10.2018
DAX OPEN INTEREST 31.10.2018

W każdym razie – reasumując dla niecierpliwych. Jeśli są to opcje zabezpieczające, które zostały wycofane z rynku (wycofane, ponieważ dopiero wczoraj do tego doszło, kiedy wykres się ustabilizował) – może oznaczać to, że podejście pod 11.750 / 11.880 to formalność. Na logikę – z rynku opcyjnego korzystają głównie więksi gracze, którzy z reguły mają olej w głowie. Jeśli wycofują zlecenia – znaczy, że są pewniejsi pewnego ruchu, lub akumulacja w strefie a następnie wyjścia wykresu ku górze – może oznaczać, że są dostatecznie zabezpieczeni już z dolnych poziomów pozycjami, które zarabiają. A to skłania do myślenia – co dalej, cwaniaki?

Do powyższego na pewno jeszcze w ciągu najbliższych sesji wrócimy. Na dziś dwa poziomy klarują się jako istotne, skąd trzeba będzie korzystać ile wlezie. Są to: 11.336 jako wsparcie typu Support II oraz wczorajszy poziom 11.240 jako wsparcie newralgiczne – Support III.

WYKRES DAX M5 31.10.2018
DAX M5 31.10.2018

Powyżej znajdują się zaznaczone poziomy. Generalnie utrzymuje się sekwencja wzrostowa podczas ostatnich sesji – więc trzeba korzystać i zejście do wymienionych poziomów powinno skłaniać do obserwacji – czy nie wystąpi wokół nich sygnał typu long na kontynuację wzrostów. Jakbym był dużym graczem re-testowałbym jeszcze raz choć jedną z tych stref na zasadzie testu cierpliwości tych, którzy wczoraj akumulowali się w strefie konsolidacji a dziś pewnie odpuszczą.

Short tylko z punktów ewentualnego dojścia wykresu do R2 lub w momencie przebicia dzisiejszego S1 – który pokrywa się z poziomem 11.240. Myślę, że prościej się napisać już nie dało, dlatego – powodzenia podczas ostatniego dnia handlu w październiku i widzimy się o godzinie 14:00 na uaktualnieniach poziomów w poście Pre-Market.

Maksymalny zasięg wzrostów na dziś to 11.600, spadków zaś 11.110.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 31.10
R3 = 11.788
R2 = 11.562
R1 = 11.471
P.P = 11.336
S1 = 11.245
S2 = 11.110
S3 = 10.884

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here